Dokud bude tato situace pokračovat, je důležité se přizpůsobit a zajistit si doma co nejlepší podmínky a vybavení pro podporu pracovních aktivit, aby nedošlo k poklesu vašeho výkonu. Zde je několik tipů, jak si zařídit domácí kancelář, které vám pomohou vytvořit potřebný komfort a zůstat co možná nejproduktivnější.
5f895e9a5ee99obrazek.png

Vylepšení prostředí domácí kanceláře:

I když se umístění vaší domácí kanceláře bude muset pravděpodobně přizpůsobit fyzické dispozici domu nebo bytu, ve kterém žijete, existuje několik důležitých pravidel, která byste měli dodržovat, abyste si zajistili vhodné pracovní prostředí.

  • Připojení je klíčové – zdá se to být samozřejmé, ale ujistěte se, že máte dobrý Wi-Fi signál. Nic není tak frustrující, jako vést videohovor, který neustále vypadává kvůli špatnému spojení. Aplikace pro videokonference se sice dokážou přizpůsobit stavu připojení, ale dělají to na úkor kvality obrazu. Minimální požadované rychlosti pro uspokojivé videohovory jsou 8 Mb/s pro download a 1,5 Mb/s pro upload. Pokud během práce z domova dojde k dočasným problémům s internetovým připojením, můžete jako záložní Wi-Fi hotspot používat svůj smartphone.
  • Jděte za sluncem – pokud je to možné, zkuste si vytvořit pracoviště na nějakém místě v domě, kde je dostatek přirozeného světla. Takové světlo má příznivý vliv na vaši náladu a vitalitu a pomůže vám zůstat po celý den produktivní. Pokud vhodné místo nenajdete, možná by stálo za to pořídit si lampu, které vydává světlo s přirozeným slunečním spektrem.
  • Dbejte na správné držení těla – ujistěte se, že máte stůl i židli ve správné výšce a že židle podporuje dobré držení těla. Záda by měla být rovná a nohy pevně na podlaze, takže žádné pohovky ani nízké stoličky. Polohu těla lze také snadno zlepšit umístěním obrazovky ve správné výšce a vzdálenosti. Horní část obrazovky by měla být 10 stupňů pod linií očí a vzdálená na délku paže. Pro notebook lze použít vhodný podstavec, který můžete v nouzi nahradit i stohem knih.

Použijte správnou technologii
5f895f10c3c2aobrazek.png

Výše uvedené tipy a triky by měly stačit k tomu, aby vás v krátkodobém či střednědobém horizontu udržovaly v pohodlí a pracovní kondici, stojí však za to zvážit i několik dalších kroků, pokud chcete mít ve vaší domácí kanceláři ideální podmínky.

  • Pořiďte si webovou kameru, abyste vypadali co nejlépe... – při setkání s novým klientem byste se měli snažit vypadat co nejlépe, a nemělo by tomu být jinak ani když jde o schůzku na dálku. Integrovaná kamera notebooku obvykle není příliš vhodná, protože vás zabírá z nelichotivého úhlu, obraz bývá zrnitý a obličej má nepřirozenou barvu. Vyplatí se zvážit investici do dobré samostatné webové kamery, která zajistí takový obraz, abyste na svůj protějšek udělali co nejlepší dojem. Například díky profesionální kameře Logitech C920, která má elegantní design a je v balení se speciálním klipem, který umožňuje připevnění k téměř každému CRT monitoru, LCD displeji nebo notebooku.
  • … a nastavte ji tak, abyste dosáhli požadovaných výsledků – až si pořídíte kameru, budete ji muset správně umístit. Dejte ji do výšky očí, abyste byli vidět z přirozeného úhlu, a pokud sedíte v tmavší místnosti, zkuste dát za obrazovku stolní lampu, abyste odstranili případné problémy s jasem a kontrastem.
  • Připravit, sluchátka nasadit, start – pokud vaše práce vyžaduje, abyste trávili hodně času hovory se zákazníky, vyplatí se také nákup sluchátek s mikrofonem. Držet telefon u ucha celé hodiny je únavné a psaní jednou rukou na klávesnici obtížné. Náhlavní souprava vám umožní mít opravdu volné ruce a být mistrem produktivity. Například bezdrátová sluchátka Logitech H800, která vydrží až 6 hodin bez nabíjení a mají dosah až 12 metrů. Pokud si navíc vyberete sluchátka s funkcí potlačení okolního hluku, nebudete se muset bát, že vás při konferenčních hovorech bude něco rušit.
  • Nenechte se ničím rozptylovat – za současné situace musí mnozí z nás mnohem více sdílet prostor v bytě s ostatními členy rodiny, zejména s dětmi, které mají domácí výuku. Je-li to možné, zkuste si najít pracovní koutek někde, kde je ticho a kde vás nebude nic rušit. Pokud musíte pracovat blízko ostatních, zkuste získat více klidu pro sebe i okolí tím, že si pořídíte tichou myš nebo klávesnici – to je zvláště užitečné, abyste třeba nerušili malé děti při spaní. Se sadou klávesnice a myši Logitech MK295 Silent Wirelles Combo se vám nestane, že byste ostatní nebo sebe rušili. Exkluzivní technologie Silent Touch totiž eliminuje až 90% hluku plynoucího z používání klávesnice.
  • Více obrazovek, větší produktivita – pokud si to můžete finančně dovolit, stojí za to popřemýšlet o investici do druhé obrazovky, protože to zmírní námahu vašich očí a zároveň rozšíří pracovní plochu. Máte už kromě notebooku také PC nebo tablet? V takovém případě si můžete místo dalšího monitoru pořídit sdílenou klávesnici a myš, se kterými dokážete ovládat několik zařízení najednou a pracovat na několika úkolech současně jako opravdový profesionál.
  • Vyberte si vhodné počítačové periferie – při práci se neobejdete bez kvalitní myši a klávesnice, které přinášejí výrazné zvýšení produktivity oproti standardnímu touchpadu a klávesnici notebooku. Existuje mnoho produktů s různými vlastnostmi a funkcemi podle vašich potřeb. Trávíte spoustu času listováním tabulkami v Excelu? Vyberte si myš s přídavným rolovacím kolečkem a programovatelnými tlačítky, která vám pomůže rychleji zpracovávat stránky zaplněné spoustou dat. Například počítačová myš MX Master 3 funguje skvěle na každém povrchu a umožní pracovat na více počítačích díky technologii Logitech Flow™. Myš je dostupná ve variantách pro PC a pro Mac. Kompaktnější variantou by mohla být novinka v podobě MX Anywhere 3, která je snadno přenositelná, takže až vám skončí práce z domova, využijete ji i na cestách.

I když současná situace nebude trvat věčně, bude mít pravděpodobně trvalý dopad na budoucí způsoby vykonávání práce. Práce na dálku bude zřejmě mnohem obvyklejší, než doposud. S ohledem na tuto skutečnost je téměř jisté, že jakékoli investice do vašeho domácího pracoviště se vám v budoucnu rozhodně vyplatí.

Navštivte stránku logitech.com, kde se dozvíte více o tom, jak mohou naše produkty vylepšit vaši domácí kancelář.

Klávesnice a myš MK295
5f895df82efeaobrazek.png

Nerušte sebe ani okolí hlučnou klávesnicí. Technologie SilentTouch v nové tiché bezdrátové sadě Logitech MK295 umožní soustředit se lépe na práci. Navíc díky příjemné hmatové odezvě máte jistotu, že používání klávesnice bude maximálně pohodlné. Starosti si nemusíte dělat ani s výdrží a výměnou baterie. Klávesnice totiž vydrží až 36 měsíců, myš až 18 měsíců.

Logitech MX Master 3
5f895e20c7f45obrazek.png

Logitech MX Master 3 je naprosto geniálně navržená, ergonomicky tvarovaná myš která zajistí, že vaše zápěstí bude v naprosté pohodě i po dlouhém pracovním dni. MX Master 3 je optimalizována jak pro Windows, tak pro MAC a je doplněna pokročilými funkcemi s přesným, jednoduchým ovládáním, včetně vlastního přizpůsobení.

Web kamera C920
5f895e5d12846obrazek.png

Komunikujte se svými blízkými nebo kolegyněmi z práce v maximální kvalitě. Logitech Pro Stream Webcam C920 umožňuje nahrávání videí a streamování ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Kamera neustále optimalizuje výstup tak, aby měl vždy ideální parametry, takže je zajištěn ostrý obraz po celou dobu.
5f895e82a678aobrazek.png

Reklama