Do třetice vám představujeme Miriam, která bude s Magazínem Žena-in shazovat přebytečná kila. Proč se tak rozhodla, čeho se nejvíc obává a na co se naopak těší, se dočtete v krátkém rozhovoru. Miriam netřeba představovat, všichni ji znáte pod nickem Pajda.

Já jsem moc ráda, že jsem se stala její patronkou a průvodkyní. Z krátkého povídání jsem zjistila, že máme společného koníčka. A ten byl vlastně jedním z nejsilnějších motivů, proč se rozhodla radikálně zhubnout.

Ale to vám prozradím až na konec jako perličku.

Teď dám slovo Miriam.

Proč bych chtěla zhubnout?

Jednoduše - protože jsem tlustá. Problém je ve mně, v mé hlavě. Léta jsem nepřibírala, bylo v podstatě jedno, kolik sním, a tak jsem si zvykla zajídat stres. Mám špatnou náladu? Pomůže tyčinka s čokoládou. Něco se nepovedlo? Dám si obložený chlebíček... když jsem se dozvěděla, že syn je nevyléčitelně nemocný, přibrala jsem víc než deset kilo za rok.

Jsem si toho vědoma, ale nedokážu to změnit. A přidat na pohybu taky moc nejde. Kvůli zdravotnímu omezení bych potřebovala někoho, kdo mi bude radit, jak se vůbec hýbat. Díky svému povolání totiž celé dny chodím, a tak mám docela hodně namáhané svaly na nohách, zbytek těla se ale už tak neobtěžuje a nic moc nedělá.

Diety?

Měla jsem velký úspěch s Atkinsem, dokonce mi váha vydržela docela dlouho, cca 3 roky, ale po změně zaměstnání a dalších karambolech typu úmrtí v rodině se váha zase zvedla. Teď už dietu nedržím, a vlastně jsem ani nedržela nějakých 8 let. Snažím se nejíst zbytečně, ale moc se to nedaří. Zhubnout potřebuji cca 10 kilo - podle posledních rozborů bych měla vážit 72 kilo, vážím 85.

A jestli mám nějakou motivaci?

Řekla bych, že bolesti v zádech motivace jsou, a navíc jsem v nové práci docela spokojená, a tedy mi vadí, že vypadám jako hroch, jen to přejídání typu „vlak má zpoždění, dám si koblížek“ je pořád tady... Váha 85 kg, věk 48 let a výška 168 cm.


A já bych přidala ještě jednu motivaci, která se mi zdá hodně zajímavá a která v tomto krátkém představovacím článku nezazněla.

Když jsem se zeptala Miriam, na co se nejvíc těší, až zhubne, neřekla, že to budou šaty velikosti 38, ale že si opět sedne na koně. Kvůli operovaným vazům v koleni a nadváze jí to lékař nedovolil. Riziko by bylo příliš velké, ale když se jí podaří zhubnout, nebude proti. A na to se Miriam těší nejvíc. Každý den se dívá na jízdárnu, takže má svou největší motivaci přímo na očích.

A čeho se naopak obává? Přiznala otevřeně, že se bojí slabé vůle.

Ale od toho jsme tady přece my, abychom Miriam povzbuzovaly, podporovaly a držely jí všechny palce.

m

Čtěte také:

keto

Vybrané čtenářky získaly odborné poradenství a produkty pro jídelníček v podobě produktů na 3 měsíce, které díky dodržování předem daných zásad napomohou k efektivnímu zhubnutí. Hodnota balíčku je 15 tisíc Kč.

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz. Velmi pozitivní zkušenost s touto dietou má i naše kolegyně Elly Kolaříková, kterou znáte z rubriky Vaření. Zhubla během 2,5 měsíce 12 kg a drží si kila i po roce dole.

Reklama