6200f8fdae7bbcl.jpg
Foto: Shutterstock

Studie, jejíž výsledky byly prezentované na výroční akci americké Společnosti pro mateřsko-fetální medicínu, se uskutečnila na vzorku více než deseti tisíc žen žijících v africkém státě Malawi a trvala šest let. V Malawi mají ženy vysokou míru onemocnění dásní, které bývá kvůli zánětu spojeno s větším rizikem předčasného porodu.

Do studie se zapojilo osm zdravotnických středisek, která zajišťovala péči o ústní dutinu těhotných v rámci prevence předčasného porodu. Polovina center poskytovala ženám xylitolové žvýkačky. Jde o krystalickou látku, která chutí i vzhledem připomíná klasický řepný cukr, ale má asi o 40 % menší množství kalorií a neškodí zubům. Jde o v ovoci a zelenině se přirozeně vyskytující alkoholový cukr.

Z žen zapojených do studie, které xylitolové žvýkačky žvýkaly, prodělalo předčasný porod 13 % a 9 % přivedlo na svět děti s nízkou porodní váhou. Z žen, které nežvýkaly, se předčasný porod týkal 17 % a dítě s nízkou porodní váhou porodilo 13 % žen.

Z dřívějšího přehledu studií zveřejněného v magazínu Journal of Natural Science, Biology and Medicine vyplynulo, že xylitol má schopnost snižovat riziko zubního kazu a onemocnění dásní.

Zdroje: Journal of Natural Science, Biology and Medicine, Newsweek, Newscientist, SMFM