Své zkušenosti se zubním trápením má i čtenářka Věrulinka. Od toho jejího jí ale nepomohli příliš lékaři, zachránila ji žvýkačka! Nevěříte?


Zdravím a přeji krásný den.

Při dnešním téma, mi mrazí v zádech, slovo zuby a je mi zle. Užila jsem s nimi doslova peklo. V 25 letech mi sdělili lékaři, že mám paradentózu, že přijdu brzy o zuby. Sice jejich předpověď, se nevyplnila, vydržely až do 51 a to ještě jenom horní zuby, musely být kompletně vytrhaný a nahrazeny umělým chrupem, spodní na půlku.

Nejhorší zážitek byl, když mi bolela 8, pusu jako kvasimodo a ve Všeobecný nemocnici mi vytrhli 7 a zdravou.Proč do dnes nevím.Prostě se pan doktor jenom spletl.

Co se dělo dále, to se ani vypsat nedá. Bolesti šílený, otok samozřejmě neodcházel, opět do nemocnice.Jaké bylo moje zděšení, když jsem musela na operaci, kterou dělali zevně, už mi hrozila otrava krve.(mimochodem, nedávno jsem psala o lékaři, který si řekl o láhev pití)Po propuštění z nemocnice denně na vyndavání drenu a čištění rány, největšímu nepříteli to nepřeji zažít. Trvalo to už opravdu dlouho, sice jsem splaskla ale za měsíc jsem znovu otekla do neskutečných rozměrů. Bylo to mezi vánočními svátky, šla jsem znovu na operaci.Ovšem neuměla jsem si představit, co mi čeká, když jsem se rozhodla, že chci provést operaci při vědomí. Doma dvě malý děti, chtěla jsem být na Nový rok s nimi doma. Jak myslíte, říká doktorka, ale nevím, nevím, no jdeme na to.

Třikrát jsem omdlela, ale povedlo se. Bolesti šílený, ale já šla domů a opět ten samý rituál, denně na čištění a převazy. Trvalo to už celkem 4 měsíce, jíst jsem nemohla, neotevřela jsem pusu, pití jsem srkala, jídlo do sebe dostávala jenom mixovaný, hubená, že jsem se mohla svlékat za bičem, jak se lidově říká.

Už jsem byla na dně sil a říkám doktorce, prosím vás dejte mi antibiotika, tohle mi zabije.

Ano, já vás pošlu na bakterologický vyšetření, podle výsledků rozhodneme, jak dál postupovat.

Tam byl starší lékař, když mi viděl, mimo toho stěru, který provedl, doslova křičel, co tam dělají, nejste první případ, proč vám už dávno nedali antibiotika? Ihned bez výsledků, napsal ATB v doslova koňských dávkách, s tím, že oni mi je budou píchat, byly to injekce. Doktorka se tvářila nepříjemně, co vám to napsali, to je síla jako pro koně.

Ano, tento lékař mi zachránil, dostala jsem se z toho, ale pusu ne a ne otevřít. Zkoušeli na mně různý bolestivý cviky, hrozila mi další operace.

Šla jsem z nemocnice s tím, že pokud do týdne se pusa nepovolí, tedy sanice, tak rovnou přijďte s věcmi a půjdete na sál. Pane bože, to není možný, myslela jsem si, že se snad složím, uplakaná jdu na tramvaj. Čekám na tramvaj, slzy tekly jako vodopád, když ke mně přišla starší paní a říká: „Copak se vám stalo?" Po mém vyprávění, mi řekla, „Tak žvýkat a žvýkat žvýkačky a uvidíte jak sanice povolí," byla to shodou okolností zubařka v důchodu. Ale dostat žvýkačku do pusy, no, nešlo to, musela jsem po ždibíčkách, až se mi podařilo, dostat celou žvýkačku a rozpohybovat sanici.

Díky paní, jsem přišla za týden na kontrolu a doktorka jenom zírala, jak se mi to povedlo. Po mém sdělení jak a čím nevěřila, ale řekla, že to bude radit dalším pacientům.

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes si v magazínu Žena-in.cz povídáme o zubech. Pište mi…

  • … o vašich problémech se zuby.
  • … o tom, zda jste jako děti věřili na vílu Zubničku.
  • … o tom, jak podléháte trendům v péči o chrup.
  • … o zubech vašich domácích mazlíčků.
  • … o špercích v zubech.
  • ... o zubařích.

Zahrňte mě zkrátka vším, co se vašeho chrupu týká. Humorně i vážně, to záleží na vás! Na příspěvky se těším na redakčním e-mailu!

Reklama