Čtenářka bokul poslala text, ve kterém se vyznává k lásce k cyklistice a přidala i popis krásné cyklostezky. Děkuji Vám Bokul za příspěvek

Milá redakce, vážení čtenáři a čtenářky.

S potěšením mohu zkonstatovat, že kolo k mému životu patří a jsem za to ráda. Pracuji v místě bydliště a použití kola mi ušetří 15-20 minut času, který bych strávila na cestě. 

Kolo, na kterém jezdím, mi pořídili rodiče, když jsem chodila do školy. Tedy - už to bude nějaký ten pátek. Asi nejdelší cestu v kuse jsem na něm absolvovala v době prázdnin, kdy část pěveckého sboru jela na tábor na kole. A já byla mezi nimi.

Aktuálně je pro mne kolo spíše prostředkem přepravy do cca 15 kilometrů (krát dva - neb musím vždy dojet zpět).  

Nespočetně krát jsem jela kole v průtrži mračen - nedávno i s rodinou. Syn se probudil až před dveřmi garáže a byl doslova šokován tím, že má na sobě mokré oblečení.

Aktuálně mě nejvíce na cestách komplikuje život oprava kanalizace s tím spojené uzavřené stezky pro cyklisty, díry vysypané kamením a potažmo i prach, který když rozvíří auto přede mnou, není skoro vidět a dýchání není moc příjemné.

kolo

Pokud máte rádi cykloturistiku, ráda Vám doporučím cyklostezku, kterou jsem sama několikrát projela č. 4048.

Přijeďte do našeho města vlakem na zastávku Ústí nad Orlicí. Od nádraží se vydáte směrem k městu, přejedete Tichou Orlici a ihned odbočíte vlevo. Cyklostezka Vás povede údolím Tiché Orlice. Po cestě budete několikrát přejíždět trať, na které, budete-li mít štěstí,  můžete vidět polskou vlakovou soupravu. Po cestě Vás bude čekat mnoho odpočívadel i možností občerstvení či sportovního vyžití.

 Jedním z nich je tábořiště v Cakli (na mapě značené jako KČT Horal). Najdete tu hřiště na volejbal, horolezeckou stěnu, ve výběhu tu děti rády obdivují kozy. Budete-li pokračovat dále, po cestě se můžete zastavit na zříceně hradu Lanšperk. Budete-li pokračovat dál, dojedete nakonec až do Letohradu, kde doporučuji navštívit Muzeum řemesel nebo Muzeum a světničku Járy Cimrmana na náměstí.

Pokud Vás cyklotrasa dlouhá necelých 15 kilometrů znavila, můžete se zpět do výchozího bodu, do Ústí nad Orlicí, vrátit vlakem.

Tato cyklotrasa byla otevřena před 6 lety a má velmi kvalitní povrch, který je vhodný i pro in-line bruslaře. Většina cesty není náročná, v jednom úseku u Dolní Dobrouče však budete muset šlápnout do pedálů trochu víc. Věřím, že si tuto cykloprojížďku užijete!

S přáním krásného dne,

bokul 


Končí téma : Já a kolo

Jeden dnešní příspěvek odměním kolem 16. hodiny květinou...

Reklama