Blíží se léto, všichni se těšíme na dovolenou, na výlety. Cestování s dětmi má ale svá úskalí, jedním z nich je častá nevolnost.

kinedryl

Oslovili jsme několik maminek, aby nám řekly, jak se jim cestuje s dětmi a jak řeší nevolnosti. Některé již mají děti větší, tak zavzpomínaly, jaké to bylo, když byly děti malé.

Saša, 42 let:

Mé děti jsou dnes skoro dospělé, na jejich nevolnosti vzpomínám s úsměvem. Dcera byla v pohodě. Synovi bylo na cestách špatně pořád, snad až do 15 let. Chudák zvracel a zvracel a zvracel. V autobuse na výletech sedával v první řadě s učitelkou a s pytlíkem v ruce. Asi v páté třídě mi učitelka taktně (před všemi rodiči na rodičáku) naznačila, že by náš kluk na ty výlety raději jezdit neměl. Chudák, bylo mi ho líto. Tak jsem s ním šla k doktorovi, a ten nám řekl, ať mu dávám Kinedryl (to jsem věděla sama, nic nového) Nakonec na ty výlety nechtěl jezdit ani on, bylo pro něj stresující, že mu bude špatně. Bylo mu samozřejmě špatně, i když jsme jeli někam autem... no, známe všechna odpočívadla od Aše až k Tatrám. :) Seděl vzadu a dcera seděla na metr od něj. Někdy jsme stihli zastavit, jindy ne. Ale na místě pobytu pak už byl v pohodě.
Naše řešení? Kinedryl, dieta, dostatek papírových pytlíků a navlhčených ubrousků. :)

Marie, 40 let

Mám devítiletého syna. Není mu špatně vždycky, ale občas ano, zejména v autě. Když je teplo, je to horší. Také když jedeme po cestě plné zatáček. Nedávám mu preventivně žádné prášky, protože někdy cestu vydrží bez zastávek. Takže máme Kinedryl v autě v pohotovosti. Už je naučený, že když mu není dobře, řekne to a hned si vezme prášek. Dříve to tak bohužel nebývalo, takže jsme museli velmi často čistit i auto. Naštěstí to je už za námi.

Zuzana, 38 let

Moje děti nebyly vyloženě „zvracecí“. Tedy pokud se nevyjíždělo do hor! Pokud se spojilo velké převýšení a zatáčky, většinou to končilo špatně. Když jsem si vzpomněla a vyřešila to Kinedrylem, dopadli jsme vždycky dobře. Pokud ne.... Horší to bylo, když jsme jednou bydleli pod Mísečkami a každé ráno vyjížděli nahoru. Protože účinnost prášku je dlouhodobější a cesta trvala pouhých 10 minut, nebylo možné ho používat. To jsme pak řešili igelitovými pytlíky.
Intenzivní zkušenost se zvracením mám se svým o 7 let mladším bratrem. Tomu se dělalo špatně, jen se k autu přiblížil... Kinedryl byl u nás doma používán se stejnou frekvencí jako acylpyrin. A například Matějská pouť byl pro něj hororový zážitek, který absolvoval tak maximálně za trest.

Hanka, 25 let

Mám tříletou dceru, chudinka zvrací každou cestu, do 15 minut v autě je jí špatně. Už jí teď dávám Kinedryl, ale když byla menší, cestovali jsme s pytlíky a mokrými plenkami, vlhčenými ubrousky... každá cesta byla utrpením pro celou rodinu. Vždy strašně zvracela.

Jitka, 28 let

Mám dvě děti, je jim 4 a 6 let. Nevolnosti při cestách známe velmi dobře. Naše děti dokonce zvracely současně. Jedno se pozvracelo, druhé hned začalo. Někdy ještě nezabral Kinedryl, a už to z nich lítalo. Manžel stále čistil auto, já děti. Těším se, že z toho vyrostou, každá cesta je stres. Kinedryl jim dávám půl hodiny před cestou, někdy usnou, někdy ne. Ještě že ty prášky fungují, bez nich si to vůbec nedovedu představit. To bychom asi nikam nejeli.

Klára 30 let

Děti zatím nemám, ale živě si vzpomínám na to, jak jsem s rodiči cestovala já. Autem jsme jezdili docela často, naší žlutou škodověnkou. Velký problém s nevolností nastal dvakrát za rok, když jsme na týden vyrazili do hor - do Jeseníků, na tehdy podnikovou chatu firmy, kde pracovali moji rodiče.
Můj Bermudský trojúhelník se nacházel někde mezi Červenohorským sedlem a Jeseníkem, nad kterým chata stála. Po cestě tam jsem musela zhluboka dýchat, v zimě jsme měli problém nahoru vůbec vyjet a několikrát jsme auto „uvařili“, což mi dávalo zapomenout na to, že je mi vlastně děsně špatně. Maminka totiž pravidelně volávala: „Hořímeee! Všichni ven!“, takže nebyl na zvracení čas. :)
Po cestě nazpět už se to ale jednou bez blinkaní neobešlo. Poslední ráno bývaly navíc k snídani pravidelně párky, které jsem jinak moc nejedla, a můj žaludek si s nimi nějak nevěděl rady. Vyvrcholilo to na Červenohorském sedle. Samá serpentina, převýšení... a už jsme museli zastavovat... Samozřejmě pozdě! Zařvala i moje milovaná růžová deka, kdepak nějaký pytlík!
Ale napřesrok už byla maminka chytřejší. K snídani žádné párky a bez Kinedrylu se nikam nejelo. Většinou jsem ho ani nepotřebovala, ale v Bermudském, tedy vlastně v Jesenickém, trojúhelníku pomáhal stoprocentně.

Redakční tip:

kinedryl

Cestujete s dětmi a bojíte se, že jim bude špatně? Máme pro vás tip!

Jak můžeme nevolnosti předcházet a jak ji řešit? Použijte Kinedryl®

Přípravek Kinedryl® se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď).
Léčivý přípravek ve formě tablet k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Více na www.kinedryl.cz

Reklama