Nepříjemnou vzpomínku na Velikonoce má čtenářka Petulka132 - zvonili na ni cizí ožralí chlapi! Velikonoce uznává jen jako svátek jara...

Téma je dnes velikonoční. Svůj vztah k těmto svátkům mi napsala také čtenářka Petulka132...


Dobrý den,

pro mě jsou Velikonoce jen a jen svátky jara. Jsem ráda, že je volné pondělí, ale to je všechno. Už jako malé mi přišlo velice trapné otevírat divným klukům s žílami, kteří mě mlátili a recitovali básničky a já jim jako za to mám dávat vejce? Jednou se mi dokonce stalo, že zvonili ožralí chlapi, asi si spletli dům nebo snad vesnici, protože jsem je v životě neviděla a nikdo je neznal....Ale byli opravdu opilí a agresivní, že je musel můj taťka vyhodit z předsíně, jak se k nám všichni nahrnuli a začali hulákat. Už je to tak 10 let a rozhodně jsem neuschnula.

Zvyk je to opravdu divný a nikdy jsem to nepochopila. Asi budu jediná, kdo na Velikonoce bude mít takový názor a takové špatné vzpomínky, ale nevadí. Když to někoho baví, ať je klidě slaví. Já se v televizi podívám na pár pohádek, udělám chlebíčky a půjdeme s přítelem (který mě v životě nemrskal, protože ví, jak jsem na to alergická a chápe mě) a pejskem na dlouhou jarní procházku lesem až k potoku a tam si natrhám fialky. Pejsek Dixík určitě do potoku skočí a bude se radovat, než zjistí, že nejsme moc rádi, že je celý mokrý a bude na nás dělat „psí oči“. Pokud tedy nebude moc pršet, jak jsem četla ve zprávách.

Užijte si Velikonoce jak kdo chcete a mějte se pěkně,
Petulka132

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama