Dobré ráno, milé čtenářky! To se mi zase ráno nechtělo z postele... Napadlo mě, že kdybych byla dítě, měla bych dneska velikonoční prázdniny, a vstávat bych nemusela.

Pak jsem si ale uvědomila, že už bych do školy chodit nechtěla, stačilo mi to. Těch učitelů, kteří podle mě rozhodně nebyli ideální, jsem ve školách potkala dost. Některých jsem se dokonce bála, a to jsem neměla problémy s učením...

Když o tom tak přemýšlím, zjišťuju, že mi v paměti zůstávají jen učitelé - chlapi. Moc jsem jich nezažila, ale ti, co mě učili, byli většinou super. Je škoda, že jich ve školách není víc. Ve škole, do které chodí naše děti, jsou snad jen čtyři z celého učitelského sboru. A to je hodně málo.

A jak jste na tom vy? Znáte nějakého ideálního kantora? Napište nám o tom. A nejen o něm, budu se těšit na všechny vaše příspěvky.

Tématem dnešního dne je: Kantor ideál.

  • Poznali jste v životě nějakého úžasného učitele?
  • Jaký by podle vás měl být ideální kantor?
  • Co by měl umět?
  • Mělo by být podle vás ve školství víc mužů?
  • Vzpomínáte na nějaký zajímavý film nebo scény z filmů o učitelích?

Na vaše příspěvky se budu těšit a jako obvykle jedna z vás za něj dostane pěkný dárek, knížku Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů (Gustav A. Konitzky). Pište dnes do 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je KANTOR IDEÁL. Předem děkuju!

kniha

Reklama