V dalším příspěvku k dnešnímu tématu máte šanci, poslechnout si vyzvánění, které má v mobilním telefonu čtenářka Zuzusxp. Diskutujte o tom, jak se vám líbí!

Zaposlouchejte se do vyzvánění čtenářky Zuzusxp. Zaslala ho společně s krátkým textem jako příspěvek k dnešnímu tématu...


Mobil - malá svítící krabička s pár čudlíky a displejem, přesto si mnoho z nás život bez něj už neumí ani představit.
Když něco potřebujeme - byť třeba jen od kamarádky, která bydlí o dvě ulice dál, zavoláme jí nebo pošleme sms. Dokonce mi známý vyprávěl, jak mu soused psal několik zpráv, ať si ztlumí televizi, jelikož sám by se na ni také rád díval a chtěl by slyšet svůj pořad.
Já si svůj první mobil v podstatě koupila jako bolestné - v deváté třídě jsem si při vybíjené zlomila prst na pravé ruce a za peníze, které jsme díky pojistce dostala, byl můj sen na dosah. Stalo se to těsně před Vánoci, takže po domluvě s rodiči na mě mobil čekal pod stromečkem. Vůbec mě nezajímaly knížky, které mi jindy udělají největší radost, cd, oblečení,... - mobil se v tu chvíli pro mě stal vším. Hned jsem zkoumala, co umí a neumí, jaké má melodie, hry - no měla jsem se čím bavit celé svátky. Bohužel mé nadšení později vyprchalo, jelikož mi pak většinou sloužil k tomu, aby mi do školy psala mamka, co zapomněla koupit v obchodě a abych se po cestě ze školy zastavila do obchodu.
Znovu mě nadšení z něj chytilo až na střední škole, kdy se u některým spolužáků začali objevovat mobily s foťákem a mp3 přehrávačem. Pro foťák jsem našli využití okamžitě - při písemkách z matematiky, které jsme z 30 lidí uměli vypočítat dva nebo tři, někdo z předních lavic zabavil učitele, já vypočítané příklady vyfotila a mobil putoval po třídě. Dost často se stávalo, že ani sám majitel mobilu nevěděl, kde nakonec skončil.
Ke konci mého studia jsem se takového mobilu dočkala i já. Všechny přehrávače, do té doby hojně používané, skončily v krabici, kde leží dodnes a mě zbývalo vyřešit už jen jeden, pro mě tehdy zásadní, problém - co si nastavit jako vyzvánění. Nakonec jsem si jako tón pro ohlášení zprávy vybrala She's like the wind, jež tam mám dodnes.
Horší to bylo s tónem pro hovory - nejdřív jsem zkoušela Can't stop loving you od Phila Collinse, chvíli mi tam vydržela Hard rock hallelujah od kapely Lordi, ale nakonec jsem našla tu pravou skladbu - Amarant od skupiny Nightwish.
No a díky tomu, že mě z mobilu každé ráno budí tóny úvodní znělky seriálu Čarodějky, mám jistotu, že pokud koukám na správný program a podaří se mi u televize usnout, tak tento seriál nikdy nezaspím.

Zde přikládám odkazy na výše zmíněné skladby:

Zuzusxp

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2011: Mobilní telefony a vyzvánění

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Po 16.00 hodině se dozvíte, kterou čtenářku jsme odměnili dárkem. Tím je oranžová mini USB dálkovou myš Saitek a modrá podložka pod ní značky DATALINE.

mys