zvony

Zvonové kalhoty v délce nad kotníky, nejsou stylovou chybou, ale novinkou, kterou poslední dobou vídáme v mnoha kolekcích. Návrháři nám připravili zajímavý střih, který je kombinací „tříčtvrťáků“ a „zvonáčů“. Pokud vás zajímá, komu tento typ kalhot sluší a s čím se nejlépe kombinuje, pokračujte ve čtení.

Nohavice do zvonu se k nám vrátily s retro módou sedmdesátých let. Některé nositelky je přijaly s rozpaky, jiné s velkým nadšením. Aby ne, zvonáče s širokou košilí a botách na platformě prodlouží postavu a jsou neskutečně šik.

Tak se nosily v sedmdesátých letech a od té doby se na tom skoro nic nezměnilo.

Ale běda, když jste z nich „vyrostla“ a jejich délka sahala někam ke kotníkům. To se vždycky považovalo za módní přešlap a všichni se vám smáli, že čekáte velkou vodu.

No vidíte a netrvalo dlouho a takové kalhoty jsou teď velkým hitem. Ale jak už to chodí, nikdy nevstoupíte do stejné řeky a tento typ kalhot nevznikl jen obyčejným zkrácením, ale novým vyvážením proporcí.

Okraj nohavic se pohybuje podstatně výš. Sahá od deseti centimetrů nad kotníky až do poloviny lýtek. Nohavice jsou přiléhavé na stehnech, nebo volné a odstávající už od partie boků. Pas je poměrně vysoký.

Šijí se z různých materiálů, nejčastěji z tmavého denimu, ale i z vlny a jejích směsí.

Co k nim nosit? Tyto kalhoty vypadají skvěle s dlouhými vestami, vrstvenými a asymetrickými vršky. Žádoucí je rozevlátý, ležérní vzhled.

Důležité jsou boty. Jaké se k nim hodí?

boty

Zapomeňte na klasické lodičky. K takovým kalhotám se nejlépe hodí kotníkové kozačky na širokém podpatku, v létě vysoké páskové sandály s volnou špičkou, nebo boty na platformě. Milovnice pohodlí si k nim můžou obout polobotky typu „oxford“, nebo mokasíny. Obojí s ponožkami.

Komu tyto kalhoty sluší? Výhodu budou mít štíhlé dlouhánky, ale budou slušet i drobnějším a menším postavám s vyváženými proporcemi.  V tomto případě bych se přimlouvala za vysoké podpatky.

Co na ně říkáte, milé ženy-in? Líbí se vám některý model na obrázcích?

Foto: Facebook ZARA a Esprit

Čtěte také:

Reklama