Anketu o nejoblíbenějšího českého lékaře vyhlásila Unie pacientů. O vítězích mohou do 5. června rozhodnout nejen pacienti, ale i sami lékaři.

Anketa o Lékaře roku je vyhlášena v celkem šesti kategoriích. Zatímco o titul nejlepšího praktika, specialisty a lékaře z lůžkového oddělení budou rozhodovat laici, Jesseniovu, respektive Hippokratovu cenu a ocenění lékaře za celoživotní přínos v medicíně si lékaři rozdělí sami mezi sebou.

Hlasovat je možné buď sms na číslo 9000610, nebo přes webové stránky www.lekarroku.cz, kde najdete i více informací o anketě.

Soutěž: Vesele i vážně o slavných českých lékařích

Titul knihy O lékařích vesele i vážněLadislav Borovanský, Kamil Henner, Otakar Hněvkovský, Václav Jedlička, Zdeněk Mysliveček, Josef Pelnář, Heřman Šikl, Jan Zahradníček... Jména pro někoho neznámá, spoustě lidí však připomínají někoho, kdo jim zmenšil trápení, zachránil zdraví nebo dokonce život. Jména těchto lékařů jsou však pro mnohé také synonymem zábavy.

Výrazné postavy české medicíny totiž měly vždy smysl pro humor. Přesvědčí vás o tom kniha známého lékaře-spisovatele Svatopluka Káše, který vám přiblíží životní osudy 31 známých českých lékařů a spoustu veselých příběhů a historek, v nichž hrají hlavní roli. Knihu vydalo nakladatelství Motto. Na stránkách www.motto.cz najdete více informací o knížce i malou ukázku z ní.

Knížku O slavných lékařích vesele i vážně můžete vyhrát!

Stačí, když do pátku 15. května 2009 do 8 hodin odpovíte správně na následující otázky:

Který český lékař slovenského původu proslul svojí první veřejnou pitvou, a jak sám zemřel?

Odpověď zašlete na adresu jan.exner@zena-in.cz. Výherkyně, kterou vylosujeme, získá knihu O slavných lékařích vesele i vážně. Prosíme, u odpovědi uveďte i svou adresu a nick.

Reklama