Perte chytře s Persilem Expert

Persil ExpertPo západní Evropě dorazil i k nám koncem minulého roku trend koncentrovanosti pracích prostředků. Jako první tohoto druhu se na českém trhu objevil inovovaný prostředek Persil Expert společnosti Henkel. Díky vyšší koncentraci dochází k výrazné změně v dávkování, kdy je na stejný objem prádla nově zapotřebí o 20 % méně pracího prostředku. Navíc vysoká účinnost prostředku Persil Expert v kombinaci se správnými pracími návyky přináší i možnou úsporu nákladů na energii a vodu. Spotřebitelé tak sice na první pohled dostanou méně, ale ve finále to pro ně znamená více.

Koncentrace a vysoká účinnost značí jasný přínos pro spotřebitele

Unikátní a zároveň šetrná inovace prostředku Persil Expert umožňuje snížit dávkování. Z běžných 100 g pracího prášku na jedno praní se tak s nástupem koncentrace zákazník dostává na 80 g přípravku. Toto dvacetiprocentní snížení na jedno praní přináší hned několik každodenních výhod od přenášení a skladování lehčího a menšího balení, přes vytváření menšího množství odpadu až po fakt, že cena za jedno praní, což je v současnosti u balení pracích prostředků klíčové kritérium, zůstává stejná.
Navíc, pokud se zákazníci drží správného dávkování a pracích postupů mohou díky vysoké účinnosti prostředků s přidaným odstraňovačem skvrn Persil Expert prát při nižších teplotách a na kratší cykly. Šetří tak peníze na náklady, spotřebu vody, ale i životní prostředí.

Potvrzení výhodnosti kompaktních pracích prostředků

Persil ExpertVýhodnost kompaktních pracích prostředků byla potvrzena i Sdružením českých spotřebitelů. „Zákazníci se tohoto trendu rozhodně nemusí bát. Svými vyjádřeními a postoji rozhodně nepodporujeme konkrétního výrobce či konkrétní výrobek, nicméně na příkladu Persil Expert oceňujeme, že je jim dávkování kompaktních pracích prostředků na obalu srozumitelně vysvětleno,“ komentuje Ing. Libor Dupal, Sdružení českých spotřebitelů a dodává: „Spotřebiteli doporučujeme, aby informace týkající se dávkování velmi pečlivě sledoval, řídil se jimi, a šetřil tak svoji kapsu.“

Méně dnes znamená více, a to nejen u prášků, ale i gelů či tablet

U koncentrovaných pracích prášků, ale také gelů či tablet zcela přestává platit fakt, že čím je balení větší, tím je praní výhodnější. Není tak radno se řídit gramáží, ale spíše počtem praček, které je s pracím práškem, gelem či tabletami možno vyprat. Je důležité nenechat se zmást tím, že balení je najednou za stejnou cenu menší. Rozhodující je prací síla, která se skrývá v koncentrovaném a tedy účinnějším pracím prostředku. Rozhodně nedochází k disproporčním změnám velikosti balení a ceny.

Pereme lépe pro čistou budoucnost

Persil Expert

Složení pracího prostředku Persil Expert znamená lepší praní v kombinaci s účinností, pohodlím a ohleduplností vůči životnímu prostředí. Souvisí to s dlouhodobou snahou značky Persil o trvale udržitelný rozvoj. Koncentrované prací prostředky totiž ušetří 24 % obalových materiálů, čímž přispějí ke snížení objemu odpadů vytvářených obchodníky i spotřebiteli. Nižší dávkování znamená také to, že do kanalizace odteče po každém praní o 20 g chemických látek méně. Navíc díky koncentrovanému složení najezdí ročně ve střední a východní Evropě kamiony při dopravě o 4 miliony kilometrů méně.

Koncentrovaný prací prostředek Persil Expert je v obchodech k dostání v obalech se symbolem mikrokapslí s integrovaným odstraňovačem skvrn. K dispozici jsou varianty: 20dávkové za DMOC 169 Kč, 40dávkové za DMOC 319 Kč a 60dávkové za DMOC 429 Kč.

Reklama