Dárků dáváme i dostáváme v průběhu života spousty. Někdy nám dokážou udělat obrovskou radost a někdy i velkou starost. Co darovat?

dárek

Vtipnosti

Proč ne? Ale pouze v případě, že obdarovaného znáte opravdu dobře a znáte jeho způsob humoru. Vzpomínám si na horkou chvilku, ve které jsem v restauraci  před celou rodinou i spoustou přátel rozbalovala balíček podezřelého tvaru. A na úlevu, když jsem objevila „jen“ vázičku (jedni z mých přátel mně totiž „vyhrožovali“, že dárek opatří v sex-shopu).

Hobby

Velmi tradiční řešení, pokud ovšem víte, co onen rybář (tenista, sběratel, cyklista či čtenář) ještě nevlastní a po čem touží.

Dekorační předměty

Trošku obligátní, ale pokud známe styl bytu obdarovaného, proč ne. Přesto zvažte, zda nemá oslavenec příliš malý byt, obraz vedle obrazu či sošku vedle sošky.

Květiny

Někteří lidé jsou přesvědčeni, že gratulovat ženě bez pugétu je faux pas. Přesto existují ženy, které živé květiny potěší jen od partnera a ocení spíše květináč, anebo třeba i rostlinky v tekutém stavu (například já). Jednou jsem totiž obdržela pugéty asi od 30 lidí a po oslavě jsem měla pocit, že usínám v krematoriu.

Bonbony nebo láhve alkoholu

Sice bez nápadu a invence, ale například sběrateli dobrých vín či destilátů jistě radost uděláte – stejně jako závislačce na čokoládě!

Šperky

Nikoho neuvedeme do rozpaků hezkým kouskem v „normální“ cenové kategorii, ale pokud volíme šperk opravdu drahý, hodí se pouze pro potenciálního či dlouhodobého partnera, nebo potomky k významné události.

Praktické dárky do domácnosti

Pokud onen člověk neustále mele o tom, jak moc si přeje teflonovou pánev, není co řešit. Nezapomeňte se ale domluvit s ostatními obdarovateli – jeden kousek doma obvykle stačí.  

Oblečení či doplňky

Jestli známe naprosto přesně přání, vkus, obsah skříně a velikost obdarovaného, pak ano – v opačném případě rozhodně NE!

Zážitkový dárek

V poslední době velmi „in“. Ale vybírejme pečlivě! Jste si opravdu jistí, že Vaše přítelkyně touží po skoku padákem, či Váš nový partner miluje opery?

Dárkový poukaz

Sázka na jistotu. Sice chybí moment překvapení z konkrétní věci, ale zase si každý vybere podle svého gusta.

Peníze

Někdo odsuzuje jako „odbývání“ oslavence, jiný považuje za praktické řešení. Rodiče se těžko vcítí do přání či stylu svých děti, které uvítají zvýšené kapesné či příspěvek do zařizování mladé domácnosti. Doporučuji zapojit fantazii a penízky nějak vtipně „adjustovat“ – obálka je opravdu z nouze ctnost…

Zvířátko

Tak tohle je opravdu velmi ošemetný dárek, zde je třeba obzvláštní opatrnosti….  

  • Co si obecně o vhodnosti či nevhodnosti toho či onoho dárku myslíte?
  • Co obvykle darujete svým partnerům, rodičům, dětem či kamarádkám?
  • Myslíte, že by dárek měl být osobní, nebo se v rodině skládáte na jeden velký?
  • Dáváte raději dárky, než dostáváte (ale upřímně)?  
  • Píšete před Vánoci či narozeninami svým blízkým seznam věcí, po kterých toužíte?
  • Co vymyslíte pro starší příbuzné, kteří dárky odmítají se slovy „Pro mě už je to škoda“?
  • A co pro ty, kteří jsou tak bohatí, že si koupí všechno, co chtějí?
  • Řešíte finanční reciprocitu – tedy nebude-li se obdarovaný cítit trapně, protože žije v jiných finančních poměrech?
Reklama