Zdraví a zdravý životní styl. V současnosti hodně frekventovaná slova. Až je na to člověk chvílemi alergický. Problém je, že propagátoři zdravého přístupu k životu mají pravdu. Své zdraví totiž ovlivňujeme zvoleným stylem života až z 80 %. Genetické předpoklady a lékařská péče jsou zahrnuty jen v oněch zbývajících 20 %.

VZP

Co je tedy důležité pro naše zdraví? Především to, že si ho sami pohlídáme. Že hranolky a „smažák“ s tatarkou nahradíme přírodním kuřecím řízkem, vařenými brambory a salátem. Že budeme jíst 5x denně v menších porcích a ne, že se nacpeme až večer, zato vším, co najdeme v lednici. Také se začneme víc hýbat, chodit pěšky do schodů, vystupovat o zastávku tramvaje dříve, o víkendech s dětmi plavat, podnikat pěší výlety nebo si s nimi zahrát fotbal, volejbal...

Zdraví jako vášeň

Skvělým pomocníkem na cestě za zdravím a pohodou je Zdravotní pojišťovna 211 ministerstva vnitra ČR. Řídí se heslem „Zdraví jako vášeň“ a vymýšlí stále nové způsoby, jak své klienty přivést k pohybu, zdravému stravování a celkové péči o zdraví. „Chceme, aby naši klienti patřili k lidem žijícím zdravý, aktivní a plnohodnotný život až do pozdního věku a děláme pro to hodně,“ potvrzuje generální ředitel zdravotní pojišťovny 211 Jaromír Gajdáček. Stačí se podívat na webové stránky pojišťovny www.ZdraviJakoVasen.cz a hned se například přihlásit do programu „Změním se“. Průvodcem na cestě za zdravím vám bude ten nejpovolanější: Petr Havlíček, známý z televizního pořadu „Jste to, co jíte“.

VZP

Prevence je základ

Pokud máte v rodině dispozice k závažným nemocem, máte s pojišťovnou 211 šanci zjistit, jak na tom jste právě vy. Můžete se přihlásit na unikátní preventivní onkologické vyšetření, které provádějí v renomovaném Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Nebo, pokud je vám víc než 40 let, se můžete přihlásit na celkové kardiologické vyšetření, které vám provedou v Léčebném ústavu pro kardiorehabilitaci v Lázních Teplice nad Bečvou.

Anebo si jen přečtěte dobré rady, zajímavé rozhovory, zasoutěžte o skvělé ceny, nastudujte zdravé recepty, zacvičte podle názorného návodu... Je toho ještě mnohem více, co tato největší zaměstnanecká pojišťovna v zemi svým 1 190 000 klientům nabízí. Pojistit se u 211 je prostě dobrá trefa.

Reklama