S přípravky Lynn a Citresin jde všechno! Snaha zvládnout vánoční úklid za dva tři dny před Štědrým večerem vede obvykle k podrážděnosti, v horším případě k úrazům. Na začátku si ale musíme říct, že se rozhodně celý byt či dům do posledního puntíku nedá najednou uklidit.

S plánem to jde lépe
Pokračujeme tím, že si určíme, co je pro nás k dosažení pohody podstatné a co nikoli. Aby náš vánoční úklid nebyl tak vyčerpávající a zmatený, rozdělíme si ho do několika etap. Plán postupu nás totiž může uchránit od zkažené nálady či pocuchaných nervů. Nezapomínáme však plán později měnit podle aktuální situace.

Ještě před započetím úklidu si projdeme celý byt a rozmyslíme si, čemu budeme muset věnovat speciální péči (co budeme chtít uklidit) a co k tomu budeme potřebovat. Teprve pak dokoupíme čisticí prostředky a rozdělíme úkoly mezi ostatní členy rodiny. K odlišení vánočního gruntování (úklidu) od běžného (gruntování) úklidu nám pak může posloužit zapálená vonná svíčka či příjemná sváteční hudba. Jak vše naplánovat tak, abychom to stihli a na Štědrý den mohli jen zářit spokojeností?

Čím začít
Začít doporučujeme úklidem skříní a toho, co je v nich uloženo. Můžeme tak dokonce objevit i šikovně schované dárky z minulého roku
J. Úklid provádíme systematicky, nejprve zevnitř a poté z vnějšku. Začneme vnitřkem skříní: vše vyndáme, police vyčistíme a nazpět do nich dáváme už jen to, co skutečně budeme potřebovat, neboť musíme mít na mysli, že budeme potřebovat i místo na uložení nových dárků.

Umyjeme méně užívané a slavnostní nádobí, vyvětráme šaty a prádlo. Nepotřebné věci můžeme poslat na dobročinnou sbírku, což nám určitě přinese dobrý pocit i pro další dny našeho gruntování.

Tip: Lynn proti prachu – přípravek na rychlé a efektivní odstranění prachu se svěží vůní. Odstraňuje otisky prstů a skvrny ze všech povrchů nábytku a zanechává vysoký lesk. Dlouhotrvající antistatický účinek zpomaluje usazování prachu. Vhodný na nábytek z moderních materiálů, plastů, dřevěný nábytek, TV / Hi-Fi a sklo. Nezpůsobuje vysušení povrchu ani jiné stopy.

Jak na okna
Do dalšího období si naplánujeme mytí oken a praní záclon. Den na mytí oken si pečlivě vybereme, neboť by nemělo mrznout, ale ani pražit přímé slunce.

 

Tip: Lynn čistič na oknapěnový prostředek s obsahem čisticích tenzidů a lihu určený

k efektivnímu čištění skleněných a zrcadlových ploch v domácnosti. Snadno odstraní prach, mastnotu a jiné nečistoty z vnitřních i vnějších stran oken i okenních a zrcadlových rámů. Zanechává svěží citronovou vůni.

 

  

 

Nábytek

V případě, že nám vybude čas a energie, můžeme ještě přeleštit nábytek, vyčistit a přerovnat police. Můžeme postoupit až k čištění čalouněného nábytku.

Tip:

Lynn proti prachu

Lynn pěnový čistič koberců a čalounění

Lynn leštěnka na nábytekuniversální leštěnka na nábytek se svěží vůní a vysokým leskem. Odstraňuje otisky prstů a skvrny ze všech typů nábytku. Zanechává na povrchu nábytku ochranný film, ošetřující a chránící leštěnou plochu. Snadno a bez námahy leští dřevěný nábytek a nábytek z moderních materiálů. Nezpůsobuje nežádoucí šmouhy ani jiné stopy.

 

 

Voňavé a čisté koberce
Úplně jako poslední z velkého úklidu dáme do pořádku koberce, ošetříme podlahy.

Tip:

Lynn čistič na koberce – netlakový – velmi účinný koncentrovaný přípravek pro šetrné čištění koberců a čalounění z textilních vláken. Ředí se v poměru 1:10. Zanechává příjemnou vanilkovou vůni čistoty.

 

 

Drobnosti

Nakonec po velkém vánočním pečení si necháme vymývání a urovnávání kuchyňské linky, čištění sporáku, grilu, mikrovlnné trouby a dalších spotřebičů.

 

Tip:

Lynn Grillvelmi účinný pěnový čisticí prostředek na vnitřní a vnější povrchy sporáků, grilů, trub, sklokeramických sporáků a pečicího nádobí. Ideální ke snadnému, rychlému a účinnému odstranění všech připálenin.

Lynn pěnový čistič mikrovlnných trub – pěnový čisticí prostředek určený k ošetření nejen mikrovlnných trub, ale i jiných kuchyňských spotřebičů s různými povrchy (rychlovarná konvice, fritéza, toustovače apod.). Pěna s obsahem čisticích tenzidů má vysokou odmašťovací schopnost, odstraňuje nečistoty a připáleniny.

 

 

A na závěr si provoňte byt přípravky Citresin…

Ocean Magic – svěží květinovo-mořská vůně, vhodný pro všechny obytné místnosti

Anti Tobacco – kořenitá vůně, účinně pohlcuje pach cigaretového kouře

Aqua Lila – svěží leknínová vůně

WC Orange – citrusová vůně pohlcující pachy a bakterie v prostorách WC

WC Cool Wave – svěží mořská vůně vhodná nejen na toalety.