Ideální snídaně by měla být kombinací polysacharidů, vlákniny, bílkovin, kvalitních tuků, vitaminů a minerálních látek. A zapomínat nesmíme ani na pitný režim. Jen tak dostane náš organismus vše, co ke svému správnému fungování nezbytně potřebuje. Jak by to mělo vypadat v praxi? Třeba právě takto:
5e4d054b04285obrazek.png

  • Miska mléka, či jiného mléčného produktu, pár lžic snídaňových cereálií, oříšky, ovoce, nebo zelenina a k tomu sklenka vody.

Ale pozor, až budete vybírat zmíněné cereálie, je vhodné preferovat celozrnné, nebo s významným množstvím celozrnných surovin, které mají více vlákniny.

Na složení záleží

Celozrnné obilniny obsahují celé zrno. Na rozdíl od vysoce vymletých zrn z nich nebyla odebrána vnější vrstva, která je bohatá především na vlákninu, vitaminy B a antioxidanty. Jak to poznat? Musí to být uvedeno ve složení.

Například celozrnné snídaňové cereálie Nestlé mají navíc na obale na první pohled viditelný zelený pruh. Toto označení vám skýtá 100% jistotu, že cereálie obsahují celozrnné obiloviny. „Naším závazkem je, aby byly celozrnné cereálie na prvním místě ve složení, tedy aby jich bylo v receptuře nejvíce oproti ostatním složkám receptury,“ vysvětluje tento výrobce snídaňových cereálií pro děti i dospělé.5e4d045105cb7obrazek.png

Nestlé Fitness cereálie jsou navíc obohaceny 5 vitaminy a 2 minerálními látkami. Jedná se o riboflavin, niacin, vitamin B6, kyselinu listovou, kyselinu pantothenovou, železo, vápník a někdy i vitamin D. Zmíněné látky nejsou vybrány jen tak náhodou. Věděla jste například, že některé vitaminy skupiny B pomáhají uvolňovat energii z potravy*?

* Vitaminy B2, B3, B5 a B6 přispívají k normálnímu energetickému metabolizmu. Je nutné pamatovat na zdravý životní styl a vyváženou stravu. 

Jedna 30gramová porce cereálií Nestlé běžně poskytuje nejméně 15 % doporučené denní dávky vitaminů a minerálních látek na obalu.

Dalším benefitem snídaňových cereálií Nestlé Fitness je použití pouze přírodních aromat.

Tip na ideální start dne

Chutné, a přitom nabité skvělými ingrediencemi. Takové jsou Nestlé Fitness, které mají své pevné místo v různorodé a vyvážené stravě. Kromě dalších důležitých ingrediencí obsahují i celozrnný oves nebo vitaminy skupiny B. Stačí do nich nalít mléko, přidat oříšky a oblíbené ovoce, to vše doplnit sklenkou vody a vynikající a vyvážená snídaně je připravená za pár minut.

Chcete se dovědět více? Zavítejte na stránky CEREALIE.CZ
5e4d04a25e753obrazek.png

Reklama