dog

Naši mazlíčci si dokážou vymyslet roztodivné věci. Člověk kolikrát přemýšlí, jak je tohle mohlo napadnout. A co se jejich zlozvyků týče, mnohdy předčí svoje páníčky.

Tak například koťátko našich sousedů nejraději spí v plastové misce na polévku. A jeho nejoblíbenější hračkou jsou tkaničky bot návštěv.

Nejoblíbenější hračkou našeho zlatého psa, respektive psice, je pořád vlastní ocas. Ještě nedávno jí nejvíc chutnaly pantofle, které jsme nedopatřením nechali v dosahu. A po pantoflích si obvykle dávala jako dezert dřevená opěradla a nohy křesel v obývacím pokoji. Stačilo pár týdnů schovávat pantofle a křesla otáčet dřevěnou částí směrem ke zdi a bylo po zlozvyku.

Jeden ale má pořád. Čas od času si totiž uleví tam, kde nemá. A tak nacházíme v koutě, kam byla jako štěně naučena, loužičky a výjimečně taky hromádky dodnes. Ale dá se s tím žít.

Hůř je na tom třeba moje mladší sestra, která vlastní dvě korely. Ty s oblibou likvidují její učebnice a sešity do školy, stojí na okraji talíře a užírají jídlo, když si prostře, aniž by ptactvo zavřela, a jejich nejoblíbenější toaletou (hned vedle šatníku) jsou vlasy osob v místnosti.

Ale úplně nejpodivnější zlozvyk měla naše koza Líza. Tehdy mi byly tři roky. Jí též. Pravidelně vyjídala vajgly z popelníku před domem, nejradši měla Startky bez filtru, a pila pivo. Ona mohla, já ne. :-)

Zlozvyky našich mazlíčků, to je téma pro dnešek. Má, nebo měl, některý zvířecí člen vaší domácnosti nějaký zlozvyk? A jaký? Podařilo se vám ho nakonec tomuto zlozvyku odnaučit? Svoje zážitky, zkušenosti a příběhy, které můžete doplnit také fotkou svých miláčků, posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorka dostane odměnu.

Reklama