Do medicínských rozpaků dostává lékaře kocour Oskar v hospicu amerického města  Providence, který s dokonalou přesností vycítí poslední hodiny pacienta, než se rozloučí s pozemským životem. Nadpřirozenými schopnostmi však disponují i jiná zvířata.

kocky

Lékaři si kocourovu schopnost diagnózy umírajících pacientů nedokázali dlouho vysvětlit.  Jakmile si totiž kocour sedl k nemocnému pacientovi, bylo jasné, že má dotyčný před sebou už jen pár hodin života. Vědci to nakonec vysvětlili tím, že kocour cítí chemické reakce, které v těle umírajícího člověka probíhají.
„Vědci velice neradi připouští, že se některé věci zkrátka nedají vědecky vysvětlit, a tak si vždy nějaké odborné vysvětlení najdou,“ říká k tomu naše redaktorka a dvorní odbornice na magii Míša Kudláčková. 

Kočičí život mezi dvěma světy

„Není náhoda, že čarodějnice odpradávna měly kočky,“ vysvětluje Michaela Kudláčková a upřesňuje, že kočky čarodějnicím mnohdy posloužily také jako náhrada za člověka do počtu při vytváření magického kruhu.  Důvodem bylo jejich lepší spojení s informacemi. „Kočka je vlastně takovým prostředníkem ve světě mezi světem. Já tomu říkám mezisvět. Je to místo, odkud se lidé vracejí, když například prožijí klinickou smrt.  Každý umírající, ještě dříve, než zcela opustí pozemský život, musí nejprve tímto mezisvětem projít,“ vysvětluje Míša.
Jednou nohou tady, druhou „tam“. Tak čarodějky označují dvojí život koček. Jakmile cítí, že člověk umírá, lehnou si do jeho blízkosti a neopustí ho, dokud neskoná. Vytváří tím umírajícímu jakýsi most, kterým se mu snaží odchod z tohoto života usnadnit.
„Tuto schopnost mají i vrány či hadi. Ty ale nelze tak snadno ochočit,“ říká Míša Kudláčková a dodává: „Ne každá kočka svou schopnost převozníka používá. Mají ji všechny, ale stejně jako mezi lidmi i mezi kočkami se najdou takové, které nemají potřebu konat tento druh služeb a činí zase jiné dobro,“ upozorňuje Míša Kudláčková, která je sama majitelkou několika koček. Tím, ale nezvyklé kočičí schopnosti nekončí. Kočky dokážou člověku ulehčit také od bolesti, kterou rovněž vycítí. Majitelé těchto zvířat mohou potvrdit, že když je bolí například břicho, jejich kočičí mazlíček to vycítí a má tendenci si na bolavé místo lehnout, což pomáhá bolest zmírnit, nebo zcela utlumit.  

Čtyřnohý doktor a další

S nadpřirozenými schopnostmi jsou spojována také jiná zvířata, a podle Hartwiga Hausdorfa dokonce i rostliny. Zabývá se tím ve své knize Nadpřirozené schopnosti zvířat a rostlin.  V ní tvrdí, že již nelze dále ignorovat ověřená fakta o tom, že zvířata mají nejen vědomí, ale také duši. Také rostliny podle něj reagují na lidské emoce a jsou schopny varovných signálů, které chrání před nebezpečím. Mimosmyslové schopnosti prokázali delfíni, lišky vlci, či dokonce mravenci, kteří jsou schopni neuvěřitelné předvídavosti. Nejvíce však šokují výsledky experimentů se psy. Z těch vyšlo najevo, že pes umí číst, varovat před nebezpečím a předvídat budoucnost.
Jak je ale možné, že psi i jiná zvířata umí i několik dní dopředu vycítit, že se vrací jejích milovaný pán nebo oblíbená osoba? Pro to vědci zatím jednoznačné vysvětlení nenalezli.


Související články:

Reklama