Zvířecí vzory patří mezi stálice v módě, ale nevyhýbají se ani bytovému zařízení. Zatímco v módě vede leopard, v bytech ho jasně poráží zebra. Na čem kde se nejlépe vyjímá, to se dozvíte v tomto článku.

Vzory zvířecí srsti jsou krásné, tak proč si jimi neozvláštnit byt? Rozhodně vás nenabádám, abyste si pořizovali originál, jak to kdysi dávno udělal císař Napoleon a zavedl tento módní trend už v době empíru. Inspiraci našel v Egyptě, odkud si přivezl jednoduchý černý nábytek s čalouněním potažným  kůží exotických zvířat.   

Od té doby se zvířecí vzory stále vrací, i když se (naštěstí) jedná o imitace. Vzory se tisknou většinou na kůže hovězí, nebo se vyrábějí synteticky.

Zatímco v době empíru byly nejpopulárnější šelmy, do současného interiéru se spíš hodí jednoduchý černobílý vzor zeber. Zebra se nejvíc vyjímá na černém nebo bílém podkladu, ale skvěle vynikne i na pozadí sytých barev, třeba modré a červené.

Zebří vzor se dá použít stejně dobře na koberci, jako na čalounění, ale protože je hodně výrazný, měl by se použít jen na jednom místě nebo koustku nábytku. Někdy stačí tako očaloněné křesílko, taburetka, nebo polštářek a interiér získá na zajímavosti.

Jak se vám to líbí?

Zdroj foto: facebook magazínu Veranda

Čtěte také:

Reklama