Právě odžitý víkend se odehrál ve znamení zvířecích radostí. Začalo to už vlastně v pátek večer. Naše šestiměsíční dalmatinka ukořistila z odložených dceřiných hraček hnědou gumovou opici, a jelikož ta stlačením na hrany hlavy vřeští, pouštěla nám ji stále dokola a vesele obíhala celou zahradu. Nechápu, jak mohla naše fenka tak rychle pochopit způsob zapínání opičího zvuku, protože se musí zmáčknout na určených dvou místech, jinak nevydá ani hlásku. No prostě - kdo umí, ten umí.

Jelikož ji opice pěkně rozřádila, rozškubala kus papírové krabice a každý kousek donesla poctivě i s prachem a pískem na odpoledne vytřenou verandu. Samozřejmě samotný papír není to pravé, byla moc hodná a i bez povelu „přines!“ dovybavila dlaždice různou sušenou i nesušenou trávou, kameny, malou plastovou lahví a jedním voňavým levandulovým polštářkem, který mi čmajzla z okna a já ho ve čtvrtek nevyhodila a nechala jí ho ještě na hraní. Příjemná levandulová vůně se totiž během pár hodin proměnila na úplně jinou vůni. Nejdřív ho oslintala, pak protáhla po zemi a v boudě ho přes noc vyválela v hovínkách (líp řečeno v břečce, protože si kupku dostatečně zalila).

V sobotu se chovala jako slušná psí holka, akorát mě už v pět odpoledne upozornila boucháním plechové misky o mříže, že má zase hlad. Dobře, nandala jsem jí druhý denní příděl a ona se uložila. Večer jsem ji pustila zase proběhnout na zahradě, a zatímco jsem dávala spát dcerku (já při tom taky na hodinu a půl usnula :-)), proháněla se jako drak sem a tam. Jak jsem si tam tedy s mužem a dcerou pěkně usnula, najednou mě probudily děsné rány – vzbudil se i muž a oba jsme se lekli, co to je? Dalmatinka si zahrála na dobyvatele. Ukradla koště, a jak se s ním rvala, bouchala nám na dveře!

Neděli jsme prožívali už v psím klidu – hned dopoledne přišla totiž s napuchlým čumákem. Něco ji štíplo, jak ten čumec pořád někam strká. Jelikož ale chtěla žrádlo, nepanikařila jsem a zavřela ji do boudy. Za dvě hodiny jí mičuda na tlamě zmizela a já se šla v pohodě osprchovat. A co se nestalo – na okno koupelny si zvenku sedl ptáček a krásně zpíval. Za malou chvilenku přiletěl další – to ten první na něho volal. Seděli tam a vůbec se nebáli. I dcerka si je stačila prohlídnout. 

No a pak už zase přišlo pondělí a víkendu byl konec...

Krásný den ženám-in přeje
Margaretka


A zazvonil zvonec a víkendu byl konec. Díky za hezké vyprávění!
Reklama