píše čtenářka s nickem Pinokio v prvním příspěvku na dnešní téma. Kousanců zažila poměrně dost, ale dívá se na to shovívavě. Většinou si za ně člověk může sám, protože nedbá varování

Milá redakce, bydlíme v rodinném baráčku/no, spíše baráku/a vlastníme 40 tikilového psa a dvě kočky.Tu starší Sáru jsme našli u blízkého potoka, kdy jako jediná z pěti koťátek přežila. Vážila tehdy půl kila a většinou se o ni staral manžel, nosil ji v dětském šátku a krmil ji z lahve.Teď je z ní krásná rozmazlená kočka.

Bohužel nedovolí nikomu kromě manžela, aby ji choval. Pokud ji zkusím chovat já, dá mi varování v podobě syčení a pak kousne. Návštěvy jsou poučeny, pokud neuposlechnou rady, mají smůlu. Druhá kočička Sisinka je přítulná, ale nesmí ji chovat můj muž, protože Sára okamžitě po Sisince vystartuje, prostě žárlí.

Pes se jmenuje Míša a ač je to velký vlčák je mazel. Zdědili jsme ho po rodičích manžela, kteří se odstěhovali. Míša byla zvyklá, že rodiče jsou doma, tudíž nechápala, že chodíme do práce nebo za pochůzkami. A tak, když někdo odcházel, chytila ho za nohavici a nechtěla pustit. Ze zoufalství na nás skákala a vyla. Nechyběly situace, kdy jsem se plížila k brance jako Komanč s novinami a rozhlížela se, odkud na mě vyskočí 40tikilové tornádo a nebude mě chtít pustit z domu. Lidé ve městě si museli myslet, že jsem blázen, zvlášť za deštivého počasí, kdy jsem ač módně oblečena, byla od kolen dolů zašpiněná od bláta.

Veterinář také vtipně přispěl radou, že nezbývá nic jiného než se držet doma, než ji to přejde. Naštěstí přešlo. Nedávno musela jít na operaci a po probuzení z narkózy, kdy jsme ji přenášeli do bytu, mě docela slušně kousla. Ale to jí budiž odpuštěno, v takové situaci bych kousala i já. Závěrem bych jen dodala, že každé zvíře, které kouše má proto svůj pádný důvod, na rozdíl od člověka, který se do vás leckdy zahryzne bez důvodu nebo z důvodů veskrze prohnilých.

pinokio

Za to kousnutí Míša vlastně nemohla. I člověk, který se probírá z narkózy občas neví, co se s ním děje, natož pes. Díky za pěkný příspěvek.

Příspěvek nebyl redakčně upraven

Už jste také okusily zvířecí zoubky, milé ženy-in? Napíšete nám o tom?

Jak jste na tom s péčí o zuby svých domácích mazlíčků? Čistíte, brousíte, pilujete?

Podělte se s námi o své zkušenosti na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama