Snad každé malé dítě dospěje do věku, kdy začne škemrat o nějaké zvířátko. Nejžádanějším artiklem bývají pejsci, kočičky, ale velké oblibě se těší i morčata, křečci, myšky a další různá „havěť".

Mnozí chlapci (ale i děvčata) jsou schopni přitáhnout domů třeba užovku, šneky... Můj spolužák takhle k velké nelibosti své maminky choval v krabici dokonce pavouky.

No, přiznám se, že tyhle extrémy nejsou nic pro mě, ale na druhou stranu si vzpomínám, že ani já jsem nebyla jiná. Touha po zvířátku je dětem prostě přirozená a moudří rodiče ji akceptují a pořídí svým ratolestem alespoň rybičky.

Život s nějakým domácím miláčkem náhle dostane úplně jiný rozměr. Pokud pořídíme štěňátko, postupně s hrůzou zjišťujeme, že za své berou nejen boty a bačkory, ale i tapety, koberce a různé odložené věci, které jsou jako stvoření pro štěněcí zoubky.

Kočičky si zase s oblibou brousí drápky na naší zánovní kožené sedačce, šplhají po záclonách a vrhají se po všem, co se trošku pohybuje.

A takový zaběhnutý křeček se pro rodinnou pohodu může stát docela slušnou pohromou. Zvlášť, když se uhnízdí v sedačce, kterou postupně konzumuje.

Na druhou stranu je ale potřeba si uvědomit, že většina našich miláčků je prostě roztomilá, hravá, milá a brzy se zcela právoplatně začlení do naší rodiny.

Vzpomínám si, jak mě na návštěvě pobavil papoušek mého kamaráda, který neustále opakoval: „Ryby neberou, Televizní noviny, Ústřední výbor KSČ…“


Tak tento krásný úvod mi pro dnešní Téma dne: Zvířátka a my napsala naše Merylka ;o)
Merylko, děkuju!

A protože pro většinu z nás bylo, anebo stále je nějaké zvířátko nedílnou součástí života, vyhlašujeme právě dnes "zvířátkové téma".
Podělte se s námi o své zkušenosti, veselé i dojemné zážitky, vzpomeňte na své dětství a svoje zvířátkové touhy….

A i dnes budou krásné, veselé, ale i dojemné příběhy oceněny!

Pište nám na známou adresu: redakce@zena-in.cz Těšíme se!

Reklama