Máme pro vás jednu speciální pozvánku. Právě dnes začíná výstava fotografií Václava Havla s názvem PREZIDENT. K vidění je v Řevnicích a náš magazín je jejím mediálním partnerem. Přijďte se podívat!

Vernisáž výstavy proběhne dnes od 18. hodin v sále ZUŠ Řevnice, fotografie Václava Havla z let 1988 až 2011 pak budou k vidění nejen v budově ZUŠ, ale též v kavárně Modrý domeček od 4. července až do 30. srpna 2013.

Výstavu pořádá Česká tisková kancelář ve spolupráci s občanským sdružením Náruč, Městským kulturním střediskem v Řevnicích a ZUŠ Řevnice.

Výstava je prodejní a výtěžek z prodeje fotografií a ze vstupného podpoří charitativní činnost OS Náruč, které poskytuje pracovní uplatnění a sociální rehabilitaci lidem s mentálním postižením, duševním onemocněním nebo s jejich kombinací již 13 let. „Výtěžek použijeme na vybudování „Obchůdku na kolejích“, který vznikne v budově starého nádraží v Řevnicích. Budou v něm pracovat lidé se zdravotním postižením a Náruč v něm bude prodávat čerstvé těstoviny a koláče z vlastní výrobny,“ řekla PR manažerka Šárka Hašková.

hav

Václav Havel fotografování údajně příliš rád neměl, přesto, nebo možná právě proto, byl díky svému charismatu a své bezprostřednosti osobností nesmírně fotogenickou. Smyslem této výstavy fotografií proto není přesně dokumentovat všechny významné historické události spojené s jeho osobou, ale má být poctou výjimečnému člověku od lidí, kteří měli to štěstí a čest sledovat 23 let jeho pozoruhodný život hledáčkem fotoaparátu.

Zhruba sto snímků přináší svědectví o tom, jak se z dramatika a disidenta Václava Havla stal prezident republiky a poté z prezidenta opět umělec a občan. Snímky 24 českých fotografů, kteří pracovali jako fotoreportéři agentury ČTK, nechávají diváka pohlédnout na scénu velké politiky i Havlova soukromí bez obvyklého patosu, s mírnou nadsázkou a vtipem. Autoři věří, že právě tak by se Václavu Havlovi výstava líbila. Výstava byla k vidění v Praze, v Londýně i u otevření nově přejmenovaného ruzyňského letiště.

Autoři fotografií:

Michal Doležal, Vladislav Galgonek, Martin Gust, Libor Hajský, Jaroslav Hejzlar, Petr Josek, Michal Kamaryt, Michal Krumphanzl, Petr Matička, Alexandra Mlejnková, Jana Noseková, Tomáš Novák, Luboš Pavlíček, Radek Petrášek, Stanislav Peška, Igor Šefr, Kateřina Šulová, Judita Thomová-Mauerová, Jan Třeštík, Tomáš Turek, Karel Vlček, René Volfík, Stanislav Zbyněk, Igor Zehl.

Kde výstava bude?

Expozice fotografií bude rozdělena do dvou výstavních prostor. V kavárně Modrý domeček, Náměstí Jiřího z Poděbrad 3, a v budově ZUŠ, Mníšecká 29 (zde se bude vybírat vstupné 80 Kč / osoba).

Otevírací doba kavárny Modrý domeček – Po: 12.00–19.00, Út–So: 9.00–19.00, Ne: 9.00–17.00

Otevírací doba v budově ZUŠ Řevnice – Čt, Pá, So a Ne od 13.00–18.00, Po–St zavřeno

Poděkování: Pořadatelé soutěže děkují firmě PROFI CREDIT

PROFI CREDIT je partnerem výstavy fotografií Václava Havla, podporuje tak pracovní uplatnění lidí s mentálním postižením.

Profi credit

Reklama