Troška kultury nikoho nezabije. A tak jsem přijala napočtvrté pozvání své kamarádky na představení Slečna Julie a šla se podívat. Teď zvu i vás - a to přímo do Jindřišské věže! O dva lístky na zajímavé představení si také můžete zasoutěžit...

Slečna Julie

Zlákalo mě nezvyklé divadelní prostředí - opravdu až v 9. patře Jindřišské věže - přímo v kopuli, na půdě pod trámy, kde jeviště i hlediště jedno jest. Žasla jsem, kde všude je možné hrát divadlo, žasla jsem nad očividnou chutí ženské představitelky Andrey Jeřábkové dát do svého projevu maximum a pusu dokořán otevřela nad herecky brilantním projevem jejího slovenského partnera Mariána Škorvagy, který má charisma na rozdávání. V roli služky skvěle sekundovala neméně zajímavá mladá herečka, Lucie Koderová.

Slečna Julie

Napadlo mě oba herecké představitele, kteří stáli u zrodu divadla Komorní svět v roce 2008, vyzpovídat. Oba se pohybují ve věku kolem čtyřicítky, Jeřábková je absolventkou 3letého hereckého kurzu na DAMU (jinak na mateřské dovolené se třemi dětmi) a Mariána Skorvaga si založil své vlastní divadlo již v raném mládí na Slovensku. Než přesídlil do Prahy, hrál profesionálně 5 let ve Zvolenském divadle, kam přijal nabídku angažmá od režiséra sedícího v porotě, když se neúspěšně pokoušel o studia na bratislavské vysoké herecké škole (VŠMU).Slečna Julie

Co pro Tebe divadlo znamená, proč hraješ?
Andrea:
Žít na chvíli cizí život, být někým jiným. Začíná mně zajímat vnitřní svět Julie, kdo to je, proč říká a dělá, to, co dělá. Navíc od setkání s Marianem, který mně hodně naučil a pomohl dostat se dál, mně baví divadlo ještě víc. Cítím se s ním mnohem uvolněnější, než s předešlým hereckým partnerem.

Marián: Relax, seberealizaci, útěk z reality do imaginárního světa. Líbi se mi být někým jiným, vcítit se do divadelní postavy, ale současně do ní promítat své zážitky a zkušenosti. Z nich hodně čerpám.

Kdo Julii režíruje?
Andrea:
Herečka a pedagožka Hana Smrčková, která vedla kurzy na DAMU.

Dnes se často i profesionálové prezentují v divadle zcela zdarma, aby dostali roli ve filmu či televizním seriálu. Brali byste ji také - toužíte po slávě?
Andrea:
Určitě, proč ne - ráda bych se především v hereckém oboru zdokonalila - strašně moc mě to chytlo a baví mě to, neuměla bych bez hraní žít.

Marián: Jistě, moc rád bych se živil pouze herectvím.

Co byste vzkázali čtenářkám „ženy-in“?
Marián:

Přijďte se na nás podívat - máme co nabídnout!

Andrea (doplňuje):
...zejména „sexy herectví“ mého partnera - navíc náš projekt je československý!

Slečna Julie

Na konci rozhovoru si oba posteskli nad problémem získat pro klasické inscenace povolení z agentury DILIA (vzpomněla jsem si, že tahle agentura existovala už v dobách mého útlého mládí, a dost jsem se podivila). Navrhla jsem jim po vzoru Divadla Kámen, kterým oba prošli (a Marián tam působí dodnes) najít vlastního autora. Oba nadšeně přikyvovali a ptali se, zda někoho neznám. Znám - a tak „rozhazuji sítě“ a prozradím, že se mi to daří. Dokonce dva z mých známých spisovatelů přislíbili něco nabídnout. Zatím netuším, jak to dopadne, ale pevně doufám, že vás třeba za čas pozvu na představení, kde si za svou zprostředkovatelskou roli vysloužím možná nějakou malou roličku.

Slečna Julie

Hrozně ráda bych si totiž po letech zase zahrála v divadle - nadšení Andrey a Mariána je totiž nakažlivé!

Zatím zkuste přijít 9. dubna od 19.30 Slečnu Julii opět do Jindřišské věže - zážitek stojí skutečně za to.

POZOR, SOUTĚŽ!

Máte nyní možnost získat na představení, které se koná 9. dubna 2013 od 19.30, dva lístky ZDARMA v následující soutěži!

Otázka zní: Kdo napsal hru Slečna Julie?

a) Henrik Ibsen
b) August Strindberg
c) Stieg Larsson

Odpovědi vkládejte do odpovědního boxu SEM (klikni).

Ze správných odpovědí vylosujeme jednu výherkyni, která od nás získá dva lístky!

Soutěž začala dnes 3. 4. 2013 o půnoci a končí zítra 4. 4. 2013 v 9.00 ráno! Mnoho štěstí při tipování!

Reklama