Blížící se Velikonoc zrovna nevypadají na nějaké courání venku v přírodě, a tak byste pro změnu mohli využít prodloužený víkend k návštěvě biografu. Nenechte si ujít jedinečný kulturní zážitek!

Ona chce jeho, ale on nechce ji a chce jiného. Ten zas chce jinou, ale ta ho nechce… A tím propletenec vztahů ještě zdaleka nekončí. Nejen milostný trojúhelník, ale spíš mnohoúhelník…

Že je to jak z nepovedeného filmu? Omyl. Film je naopak velmi zdařilý a nepřipraveného diváka svou zápletkou šokuje. Řeč je o novém českém filmu Bohdana Slámy Venkovský učitel, který právě vstupuje do českých kin.

„Každý někoho potřebuje“ – zní podtitul poetického, téměř dvouhodinového snímku, který prozatím uzavírá volnou trilogii (Divoké včely, Štěstí, Venkovský učitel) Slámových filmů o hledání lásky, přátelství a odpouštění.

 Marie Zuzany Bydžovské a učitel Pavel LiškaUčitel Petr Doležal (vlevo) se svými filmovými rodiči

Režisér Bohdan Sláma zachycuje ve svém novém filmu osudy tří hlavních hrdinů – Učitele, Marie a Chlapce – jejichž náhodné setkání rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění. Každá z postav si s sebou nese tajemství, každá touží po lidské blízkosti.

V titulní roli učitele Petra Doležala se předvedl Pavel Liška, který se vymanil ze škatulky „bláznivých“
a bázlivých kluků a s lehkostí sobě vlastní se přenesl do roviny postavy citlivého, přirozeného a velmi zranitelného muže, homosexuála. Jemu skvěle kontruje Zuzana Bydžovská coby jeho nová kamarádka Marie. S ndsázkou lze říci že se z Bydžovské stává „královna“ českých hereček, ztělesnění vnitřní síly a ženskosti.
Pavel Liška (vlevo) s filmovým Přítelem

Velmi dobré výkony předvedli i neherec Ladislav Šedivý v roli Chlapce a jeho filmová partnerka Beruška
v podání Terezy Voříškové. Sázkou na jistotu jsou i skvělé výkony obou Liškových filmových rodičů, Miroslava Krobota a Zuzany Krónerové. Nezklamal ani Marek Daniel, který si zahrál roli Přítele.

Sám režisér Bohdan Sláma už nyní zrušil původní rozhodnutí, že Venkovským učitelem svou trilogii definitivně ukončí. Volný triptych jen Venkovským učitelem prozatím vrcholí.

Film vznikl v česko–německo–francouzské koprodukci. Námět, scénář, režie: Bohdan Sláma, kamera: Diviš Marek, producent: Pavel Strnad a Petr Oukropec.

Reklama