V létě chodíme více odhalené. Je to samozřejmé – vedro nemá rádo upnuté oblečení ke krku. A jsme u jádra pudla. Co odhalujeme nejčastěji? Dekolt! V chladnějším počasí jej většinou zakrýváme oděvem a máme obvykle tendenci jej zanedbávat. Většina z nás se poměrně pečlivě stará během zimy o svoji pleť. Používáme drahé přípravky na obličej, ale někdy pozapomínáme, že bychom měly pečovat také o svůj dekolt. Až když odložíme šály, roláky a vidíme pokožku na krku, hrudníku a prsou, uvědomíme si, že jsme něco zanedbaly – objevíme vrásky a povadlou kůži.

 

Zkusme si představit, že náš obličej končí až u okraje podprsenky. Staráme se obličej. Dopřejme totéž i krku a dekoltu. I na ně večer patří odličovadlo a ráno pleťová voda. Řeknete si, že se v noci přece kůže neušpiní, ale usazují se nám na ní odumřelé částečky kůže, které způsobují, že pleť vypadá matně a nedokáže stoprocentně využít látky z aplikovaného krému.

Jednou týdně mu dopřejme masáž a peeling – stejný, jako používáte na obličej. Pak na něj nanesme masku – stačí vrstva výživného krému, na ni dejte fólii nebo ručník namočený v horké vodě. Počkejme 20 minut a uvidíte, jak krku a dekoltu tato péče svědčí. Stačí i obyčejný tučný jogurt (ale bez kousků ovoce). Můžeme ho na sebe naplácat před tím, než se ponoříme do teplé vody ve vaně, a po 10 minutách ho smyjme vlažnou vodou. Anebo zkusme výživnou masku, kterou používáme na obličej – nejlépe medovou. Také můžeme sáhnout do peněženky a koupit si speciální masku v obchodě. A nezapomínejte nikdy na krk – i on chce své.

Už jsem psala o ranní očistě pleťovou vodou. Krém na obličej jemně vmasírujte i do dekoltu a na krk. V létě samozřejmě musí mít krém UV filtr. Zabráníte tak předčasnému stárnutí kůže a pigmentovým skvrnám. A máte-li přece jen pocit, že je pokožka krku suchá a začínají se na ní tvořit vrásky, sáhněte po krému na zralou pleť nebo výživném nočním krému.

Ale pouze krémy a masky vás nezachrání. Rýhy na krku, pokleslá prsa, druhá brada - tyhle hrůzy může způsobovat i nesprávné držení těla. Nejčastější chyby jsou kulatá záda, ramena vystrčená dopředu, svěšená hlava, zatahování brady mezi ramena.
Nejvíce se hrbíme při sezení. Pokud máte sedavé zaměstnání, vyplatí se investovat do kvalitní židle nebo střídat posezení na židli s nafukovacím míčem. Když to není možné praktikovat v práci, pořiďte si balon domů, protože sezení na něm prospívá nejen kráse, ale také zádům.

Abyste si neničily své úsilí, které vydáte na péči, pamatujte i na to, že se musíte vyvarovat zlozvyků, které krku ani dekoltu nesvědčí.
- podpírání brady rukou
- naklánění se nad knížkou nebo nad klávesnicí u počítače
- čtení vleže na zádech
- podkládání hlavy vysokým polštářem při spaní
- nošení roláků, které škrtí
- nošení podprsenky, která vám nesedí a zařezává se
- chození nahoře bez

Proto nevzdávejme boj s gravitací, zpevňujme a vypínejme!

Staráte se o krk a dekolt?
Mažete, maskujete?
Máte výše zmíněné zlozvyky? A jaké?
Nebo už jste vše vzdaly?

Napište, jestli bojujete jako já.

Reklama