Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma čtenářce s nickem ZuzusxP.

Pěkný den, když se dnes bavíme o špercích, nedá mi to, abych si nevědomky nesáhla na řetízek s přívěskem, který už od svých 15 let nosím na krku a pro jistotu ho sundávám jen v nejnutnějších případech.

Když mi bylo asi 12 let, jeli jsme já a mladší sestra s rodiči na dovolenou do Itálie. Rodiče se seznámili s velmi příjemným manželským párem, který s sebou měl dvě děti - dceru a syna. Jejich syn byl o tři roky starší než já a zpočátku nám ostatním dětem to dával dosti znát, ale po pár dnech se z nás stala nerozlučná dvojka.

I po návratu z dovolené jsme se všichni často vídali a nikomu už ani nepřišlo divné, že nás spolu někde vidí. Dokonce i když jsem se hlásila na střední školu a zjistila, že obor, kterému bych se chtěla věnovat, se učí i na škole, kam chodí, bylo rozhodnuto (a bezproblému mě i vzali).

Když jsem slavila na jaře patnáctiny, přinesl mi tehdy jako dárek malou červenou krabičku, ve které byl stříbný řetízek s přívěskem ve tvaru srdce. Poté jsem od Ondry dostala i svou první pusu.

Jednoho podzimního dne téhož roku mi zvonil telefon - volala mi jeho maminka - Ondra jel s kamarádem autem ze školy a narazilo do nich jiné auto, jehož řidič už měl ten den řádně popito.  Hned jsme s rodiči jeli do nemocnice a od doktora se dozvěděli, že jeho zranění jsou neslučitelná se životem - a bohužel měl pravdu.

Asi si budete říkat, že jsem blázen, kvůli tomu, co teď napíšu, ale od té doby, kdykoliv jsem řetízek s přívěskem neměla na krku, vždycky se stalo něco špatného - špatná známka ve škole, zranění...Jednou jsem se už i bála, že jsem ho ztratila - nebyl k nalezení - a druhý den dědeček umřel na infakt.

Naštěstí jsem řetízek tehdy našla a od té doby jej projistotu nesundávám.

ZuzusxP

Nepřisuzujete řetízku až příliš magickou moc? Vždyť vás to musí stresovat

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Bály byste se, že když řetízek ztratíte, stane se něco zlého? Máte nějakou věc, která vám nosí štěstí?Jste pověrčivá? Máte nějaký šperk, který má pro vás "kouzelnou" moc? Od koho jste jej dostala? Při jaké příležitosti?

Napište nám na dnešní téma redakce@zena-in.cz

Reklama