Velice zajímavý příspěvek do těhotenského týdeníčku zaslala budoucí maminka Zuzka. Díky další těhotné Pavle začala uvažovat, kdy navštívit pediatra. Také už by měla cítit pohyby miminka, ale bojí se, že je nepozná…

zuzkaMusím říct, že u čtení dalšího pokračování Zuzčina těhotenského týdeníčku jsem se moc pobavil. Mám totiž barvitou představivost a do kolen mě dostal Zuzčin popis zvukového testu na ušním…


Výhodou toho, že zbývající dvě nastávající maminky z tohoto projektu Ženy-in jsou těhotné o pár týdnů déle než já, je to, že díky jejich příspěvkům jsem dopředu trochu připravovaná na to, co mě čeká. Například před cca dvěma týdny mě ve svém příspěvku Pavla Kročková zaujala tím, že se už poohlížela po pediatrovi, který prý chodí na kontrolu do 24 hodin po propuštění z porodnice. Tak třeba tahle informace mě docela zaskočila, protože jsem vůbec nepomyslela na to, že bych si měla pediatra shánět takhle dopředu. Nějak automaticky jsem počítala s tím, že budeme chodit k tomu v našem zdravotním středisku. Ale je pravda, že když jsem byla malá, taky jsem měla dětského lékaře na úplně opačném konci Kladna. A tak jsem si zase sedla k internetu a podívala se, co radí odborníci. Našla jsem následující:

Doporučuji asi 2 měsíce před termínem porodu vyhledat pediatra. Tento určitý předstih doporučuji proto, že se může stát, že pediatr ve vaší blízkosti bude mít plnou kapacitu a budete muset hledat jinde. V den propuštění z porodnice oznámíte pediatrovi, že jste byli propuštění. Do 48 hodin po propuštění z porodnice by dítě měl zkontrolovat váš pediatr. Záleží na tom, jak se s ním domluvíte, jaké budou zevní podmínky a hlavně zdravotní stav miminka. To pak rozhodne o tom, zda navštíví pediatr vás doma, nebo si vás pozve k sobě do ordinace.

A další rada, která zazněla, je, že nemám do ordinace telefonovat, ale vydat se tam osobně. V případě, že by měli registr plný, tím údajně zvyšuji šanci, že by nás do něj přece jen ještě zahrnuli. No, v našem případě podle uvedených rad se tam vydám tak na přelomu listopadu a prosince.

Mám za sebou další návštěvu těhotenské poradny, kde jsem si vyzvedla výsledky z triple testu pro kliniku Gennet, kam jdeme příští týden na ultrazvuk. Dopadl dobře. Sestřička z poradny tvrdila, že už bych měla začít cítit pohyby. Jenže si nejsem jistá, jestli je poznám. Aby to nebylo, jako když jsem byla před měsícem na tom ušním, kde mi měřili sluch – zavřeli mne do kabinky se sluchátky s tím, že až uslyším nějaký zvuk, mám zmáčknout jakési hlasovací tlačítko. Ve sluchátkách to bzučelo a já čekala a čekala, až něco uslyším. Po chvíli jsem zaťukala na sestřičku s dotazem, jestli to bzučení je ono – já si totiž myslela, že si ten měřicí přístroj nějak ladí! Teď už asi chápete, proč mám odůvodněnou obavu, jestli, až budou pohyby opravdu nezaměnitelné, se teprve nezarazím a neřeknu – jo aha, tak tohle je ono, ale vždyť to už mám tááák dlouho… To Honza si ze mě utahuje – vždycky se skloní, nasadí zahloubaný výraz a pozoruje mé břicho pronese: Reachere, jestli mě slyšíš, kopni pravou. Jestli mě neslyšíš, kopni dvakrát levou.

Zajímalo by mne tedy, jestli vy jste pohyby miminka hned poznaly. Jinak z poradny jsem odcházela s tím, že je vše v úplném pořádku, a navíc jsem v ruce dřímala recept na nějaké magnésium z lékárny kvůli již zmiňovaným nočním křečím v nohách. Kromě těchto tabletek mi bylo doporučené pití Magnésie, což pro mě není úplně ideální, protože nejraději jsem na čisté vodě. Ale díkybohu je tohle zatím jediná naše těhotenská potíž.

Fotku tentokrát přikládám z víkendu, kdy jsem voskovala skříň. To byla taky docela dřina sehnat nějaký druh nátěru, s kterým bych mohla v těhotenství pracovat. Ani na vodouředitelné barvy jsem si netroufla, takže jsem nakonec našla pigmentovaný včelí vosk, který se smí dávat i na dětský nábytek a hračky.

Zuzka se skříní

Zuzka

Čtěte Zuzčin blog

Reklama