Před zajímavým problémem stojí těhotná Zuzka, jejíž pravidelný týdeníček v našem magazínu čtete. Uvažuje o pořízení monitoru dechu a ptá se vás, čtenářek, na radu a zkušenosti s tímto zařízením...

zuzkaTriple test a velké vyklízení - to všechno se událo v dalším týdnu těhotenství jedné z našich budoucích maminek Zuzky. A řeší také jeden velký problém - zda pořídit miminku monitor dechu.


Další týden je za námi. Uff. A že byl opravdu hektický. Absolvovala jsem odběr krve na triple test, tak pevně věřím, že dopadne dobře. V čekárně jsem u lékaře našla leták nabízející možnost zapůjčení monitoru dechu. Je to jen pár dní, co jsem začala uvažovat, jestli si ho máme pořizovat, nebo ne. Tak budu muset projet internet a zjistit, v jakých částkách se monitory dechu pohybují a srovnat cenu zakoupeného s celkovou cenou za půjčení. Nechceme být přehnaně úzkostliví, ale kdyby se nedejbože něco stalo, tak bychom si pak vyčítali, že jsme tohle podcenili. Dneska bych se tedy opět chtěla obrátit na čtenářky ženy-in, co si ony myslí o monitorech dechu, jaké s nimi mají zkušenosti, jestli je pořizovat nebo to považují za zbytečné, zkrátka k čemu se přiklánějí?

Na doporučení lékaře jsem se objednávala s předstihem na ultrazvuk ve druhém trimestru. Ráda bych na něj do Kladna, ale bylo nám určeno vypravit se znovu na specializovanou kliniku Gennet. Tam se tedy vypravíme 11. září. Už abychom tam byli a na vlastní oči viděli pokroky toho našeho mrňouse. Když jsem se tam objednala, tak mne pak napadlo, že by to mohlo zajímat i Honzu - vidět prvně byť přes monitor malého (či malou) Reachera. Kromě toho, možná se tam dozvíme, i co to bude, tak jsem chtěla, abychom se to dozvěděli společně. Nejdříve jsem si ověřila, jestli u toho ultrazvukového vyšetření je možné mít doprovod, a pak jsem to nabídla Honzovi. Okamžitě souhlasil, takže zhruba v polovině září vám sem třeba napíše, jaké to pro něj bylo.

Dnešní příspěvek jsem začala tím, že to byl hektický týden. Bylo to tím, že jsme museli narychlo kompletně vyklidit byt po Honzovi, což zahrnovalo nejen zbytek osobních věcí, knížek, kuchyně a všeho možného, ale i nábytek, koberce, kytky, zkrátka všechno. Takže dva problémy - jak to vyklidit, když já zrovna v tomhle moc pomáhat už nemůžu, a pak kam s tím. Při vyklízení obsahu skříní jsem se snažila ještě asistovat, ale zbytek už byl na Honzovi. Vyhodila se toho spousta, našla se hromada „cenných“ věcí, viz foto, něco se rozdalo, něco zkoušíme prodat přes Aukro. Už aby tahle blesková akce byla úspěšně za námi.

honza

Taky mám nové plavky. Objednala jsem si přes internet těhotenské plavky od Litexu a dorazily právě včas. Příští týden se totiž chystáme na menší dovolenou, tak třeba bude příležitost je někde vyzkoušet. V dalším příspěvku vám napíšu, kam jsme vyrazili. Teď nemůžu, protože Honza to taky neví. Má to slíbený jako výlet do neznáma. :-)

Zuzka


Zuzko, zní to dobrodružně, jsem zvědavý. A také jsem zvědavý, jaké mají čtenářky zkušenosti s monitorem dechu - takže sem s nimi!

Čtěte Zuzčin blog

Reklama