profimedia-0541399607.jpgFoto: S předtavitelkou Terezy Sarah Salloum (Profimedia)

Jak to máte s pracovními aktivitami? Už se všechno rozběhlo?
Docela hodně točím seriál Slunečná, takže z toho mám radost. Jinak tím, že je léto a divadelní prázdniny, tak se jen zkouší. Ještě vlastně jezdím s letní scénou Noc na Karlštejně. Ale i za zkoušení jsem hrozně rád. Chybělo mi to, užívám si i proces přípravy a zkoušení představení.

Měl jste po návratu na jeviště větší trému?
Tréma je vždycky a je pravda, že asi byla po pauze větší, ale během pár okamžiků se mi ulevilo. Potkal jsem kolegy a z nich jde ohromná pozitivní energie.

I vaše manželka je herečka, což znamená, že jste během karantény byli izolovaní spolu. Projevilo se to nějak negativně na společných vztazích?
Naopak nám to pomohlo, stmelilo nás to. Před tím jsme byli hrozně rozlítaní a najednou jsme si našli čas pro sebe a malinko jsme se vrátili do nitra. Náš vztah zmoudřel a s dětmi jsme si to užili.

V připravovaném muzikálu Rebelové máte hlavní roli Šimona. Zároveň se na jevišti potkáte i s jejím originálním filmovým představitelem Janem Révaiem, který si zahraje tatínka Terezy. Nevadí vám, že budete trochu pod dozorem?
Když měli Rebelové premiéru, tak mi bylo třináct a zamiloval jsem se tehdy do Zuzky Norissové, což byla moje platonická láska. V té době jsem si říkal, že by bylo super se s ní někdy potkat třeba na pódiu. To sice nevyšlo, ale mám tu Honzu Révaie, kterého znám už několik let. Včera mi gratuloval a říkal, že se bude snažit mě nějak moc neovlivňovat, ale když uvidí, že tápu, tak mi rád pomůže a poradí. To je od něj moc hezké. Je fajn, že se můžu střetnout s legendou filmu mého mládí.

Pojmete roli po svém nebo se budete řídit filmovou předlohou?
Tvůrci chtějí, aby jevištní podoba byla hodně věrná té filmové. Budu se snažit splňovat předlohu, ale je to trochu nebezpečné, aby člověk neztratil sám sebe. Takže to musím nějak rozumět namíchat, snad se to podaří.  

Celé léto vás čeká zkoušení muzikálu. Budete mít prostor alespoň na nějakou malou dovolenou?
S manželkou a dětmi máme v plánu jet do jižních Čech na chalupu k tetě, ale bude to jen v rámci víkendu.