Čtenářka Mandzarik neposlala ani kotlíkáře, ani metal ani současný bigbeat. Vybrala romantiku,která se dle ní neblíží kýči.

Milá redakce,
ač se téma opakuje, ano, my po opakování volaly, udělalo mi ohromnou radost. Muziku miluju. Nedokážu odlišit dobrou a špatnou, hudební průpravu nemám (díky, tati), vkus je individuální, dělím na líbí x nelíbí. Bude se mi špatně psát, když se tu vlním, rukama mávat nemůžu, ale jo, jde to, mezi refrénem i tou rukou mávnout stihnu. Váhala jsem mezi kotlíkářskou prehistorií, metalovou historií a bigbeatovou současností.
Nakonec jsem se rozhodla pro tři písně výhradně z domácí scény, které berou za srdce bez ohledu na žánr, a doufám, že jakkoliv romantické a poetické jsou, nepřiblížily se nikdy k hranici kýče.
Zuzano, ty jsi první. Nezapomenutelná, krásná, jímavá. U tebe těžko hledat tu nej … Andělská, jakkoliv nádherná, tuším, posledně zazněla. A stejně ses mi líbila víc ve starých Nerezech než na sólové dráze. Díky ti, neznámá dobrá duše, která jsi následující píseň přidala na youtube. Chyběla mi. Do posledního dechu. A ty, Zuzko, víš nejlíp, o čem je a byla. I za tebe zapaluju svíčky …
Nerez - Do posledního dechu.


Lešku, ty taky umíš. Šaty z šátků. Hmmmmm ….. mládí, vrať se !
Lešek Semelka - Šaty z šátků


Martine – muzikanti se schází, rozchází, přechází, odchází, a naštěstí i vrací. Z Bluesberry na Krausberry a víš, že i díky tobě můžu mít pocit, že roky jsou jen číslo ? Navíc se mi líbíš nejen tvorbou.
Krausberry - Starý časy


Ráda se na chvíli dojmu. A ráda nechám sentiment rozplynout poslechem dalších přispěvatelek, které včera hrozily metalem J
Mandzarik


 

Děkuji Mandzariko za sadu skladeb. Souhlasím s vaším dělením muziky a tak to má být.  I když časy, kdy jsem viděl tunelovitě a smál se všemu, co jsem neposlouchal, měly něco do sebe…

Dnes je tématem dne muzika, která ovlivnila vaše životy. Pošlete odkaz z youtube a přidejte historku. Těšíme se na to na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Rádio Žena-in vám za to možná pošle muziku o kterou budete stát…  jen jeho dnešního hudebního dramaturga musíte přesvědčit, že si ji zasloužíte!

Reklama