Herečku Zuzanu Dřízhalovou můžete vidět v seriálu Velmi křehké vztahy v roli Marcely Rubešové. I přes své mládí si už prožila své. Kvůli onemocnění, které prodělala, se stala patronkou sdružení Lymfom Help.

Co, kromě VKVček, chystáte na letošní rok?
Právě nyní zkouším s Davidem Suchařípou a Romanem Štolpou komedii „Gangsteři z městečka“, která bude mít premiéru v březnu v Divadle U Hasičů. Spolupráce s režisérem Galinem a Docela velkým divadlem v Litvínově mě moc baví a věřím, že představení pobaví i diváky. Potom budu zkoušet s divadlem Aqualung pro loď bratří Formanů a se sdružením Lymfom Help, jehož jsem patronka, připravujeme nějaké benefiční akce.

Čeho byste chtěla v herectví dosáhnout, máte nějaký „velký cíl“?
Přiznám se, že herectví mě ohromně baví. Mám ráda nejrůznější role, ale nějakou konkrétní vysněnou roli nemám. Nechávám se překvapovat tím, co přijde.

Zuzana Dřízhalová

Narodila se 27. ledna 1975 v Praze, kde později vystudovala DAMU. V České televizi se věnovala moderování pořadu Letadlo, je členkou divadelního souboru AQUALUNG. Menší či větší role ztvárnila i ve filmu, například Den, kdy nevyšlo slunce, Návrat marnotratného syna či Vlci ve městě. Nebrání se ani účinkování v televizních seriálech, kromě Velmi křehkých vztahů ji diváci mohli vidět ve Zdivočelé zemi, Četnických humoreskách, Nemocnici na kraji města po 20 letech a v Nemocnici na kraji města – nových osudech.

V roli Marcely Rubešové se na TV Prima objevuje již od roku 2004, kdy se ještě VKVčka jmenovala Rodinná pouta.

Co vás kromě hraní baví? Tuším, že jste v dětství zpívala…
Baví mě společenský život, turistika, ráda poslouchám hudbu a taky hraju na klavír. V dětství jsem zpívala v pěveckém sboru Bambini di Praga, což se mi dnes hodí, když mám zpívat v nějakém představení.

A další koníčky?
Máme pejska a s tím souvisí procházky, které podnikáme. Celkem ráda i vařím a loni jsem na zahradě začala budovat něco jako skalku.

My jsme internetový magazín, jak jste na tom s internetem vy? Rozumíte si s ním?
Určitě. Můžu si tam najít spoustu věcí, které chci. A když se třeba náhle změní scénář před natáčením, vzápětí si ho doma vytisknu a nikdo mi ho nemusí nikam vozit jako dřív.

Jak snášíte svou popularitu, když to vztáhneme směrem k bulvárním novinářům. Obtěžuje vás to, nebo máte nadhled?
Víte, nadhled se dá udržet do určité míry. Když o mně například vyšel smyšlený článek o tom, že miluju mrkev natolik, že jí sním denně 2 kila, dá se tomu zasmát. Ovšem když si na titulu nejprodávanějšího plátku přečtete kompletní diagnózu nemoci, která vás sužovala a o níž věděli jen vaši nejbližší, zvažujete i podání žaloby.

Jestli se nepletu, prošla jste si rakovinou. Jak jste na tom nyní?
Děkuju za optání – mám se výborně.

Co vás zaručeně vytočí?
Třeba právě počítač, když mu něco dlouho trvá, a taky neprofesionalita. Když k nám třeba třikrát přijedou dělníci změřit si, jak dlouhé nám mají udělat rolety na okna, a nakonec přivezou příliš dlouhé – ztrácím trpělivost.

Sportujete?
Tak normálně. V zimě jsme byli na lyžích, v létě na kolech a občas si zacvičím. Denně chodím se psem na procházky, ale že bych propadla nějaké fitness mánii, to ne.

Vzala jste si hereckého kolegu. O hercích se většinou tvrdí, že moc stálí nejsou, vy to ale máte jinak…
Můj manžel sice vystudoval herectví, ale především scénografii. Je to duší výtvarník, založil si svou firmu Scénografie a na herectví mu už vůbec nezbyl čas. A vzhledem k tomu, že jsme spolu celkem už čtrnáct let, vypadá to, že je i stálý (usmívá se).

Ještě zpátky k pejskovi, co je to zač?
Máme fenku neurčitého původu i vzezření. Dostala jsem ji od Hynka s tím, že to bude menší labrador, ale čas ukázal, že hlavní geny pocházejí od knírače a jezevčíka. Objektivně je tak „krásná“, že ji nahlas pomlouvají i kolemjdoucí lidé na ulici, my však víme, že hezčí holešovickou směsku těžko najdete (smích).

Berete starost o němou tvář jako přípravu na dítě?
Takhle to nebereme. Bůbu máme moc rádi, všude ji bereme s sebou, ale s dítětem se to určitě nedá srovnat.

Co byste popřála našim čtenářkám?
Ať se jim daří a ať jsou v pohodě.

Sledujete VKVčka? Viděli jste Zuzanu i v jiné roli než v roli Marcelky Rubešové? Jak na vás Zuzana působí?

Reklama