Dovolte, abych vám krátce představila teprve pětadvacetiletou módní designérku Zuzanu Beránkovou, autorku luxusních kožených kabelek a doplňků, které nenechají žádnou ženu chladnou.

Co kus, to originál

S tvorbou módní designérky Zuzany Beránkové jsem se seznámila zcela náhodně, a to když jsem na Magnusfilm párty vyhrála v tombole luxusní kabelku.
Štěstí mě tak přivedlo konečně k pořádné kabelce, ale také k seznámení se se sympatickou, mladou dámou, která nám svoji tvorbu představí nejen obrazově, ale také formou krátkého rozhovoru.

mojevyherni

moje výherní kabelka

Jak jste se dostala k tvorbě kabelek?
První kabelku jsem si ušila ještě na zakládce, snad v jedenácti, bylo to z máminých starých šatů. (smích) Pak jsem si šila kabelky ve volném čase, v průběhu studia na střední škole. Uchvátila mě kůže, a tak jsem se začala věnovat šití kabelek a doplňků z pravé kůže. Nejprve jsem šila jen pro sebe, ale brzy se okruh zájemců o moje výrobky začal rozšiřovat

Jakou školu jste studovala?
Střední školu oděvního návrhářství, tam jsem se naučila šít, a potom Libereckou Vysokou školu návrhářství skla a šperků. Tam jsem se zase naučila víc pracovat s těmi hutnějšími materiály, včetně kůže.

Kde berete při své tvorbě inspiraci?
Všude kolem sebe. Koukám na internet, po časopisech, do výloh, dívám se na lidi kolem sebe, v podstatě na všechno.

Každý kus, který vyrobíte, je pouze jeden jediný originál?
Dá se říct, že ano. Samozřejmě by bylo možné ušít více stejných kabelek, ale radši bych, když už stejný střih, tak jinak barevnou kůži nebo jiný typ kůže a jinou podšívku. Ono vlastně ani nejde, aby byla ta kabelka do puntíku stejná, vždycky je tam něco trochu jinak.

Šijete i přímo na zakázku?
Něco přímo na zakázku, něco jsou moje vlastní výmysly a nápady.

Jak dlouho trvá ušití jedné takové kabelky?
Třeba ta vaše trvala zhruba 30 hodin. Ono záleží také na velikosti, na přípravě, většinou to zabere tak čtyři dny, maximálně týden.

Co je módím  trendem tohoto roku? Všimla jsem si, že stále frčí kůže v kombinaci s řetízky.
Řetízky určitě, buď proplétané, nebo samostatně s kůží, a co se týče tvaru, tak bych řekla, že je tam takový paradox, buďto kulaté tvary, a nebo tvary hodně geometrické.

Necháváte se inspirovat také v zahraničí?
Určitě. V podstatě všechno, co se dá v oblasti módy vysledovat, to sleduji, včetně oblečení, protože i tam se dá najít hodně inspirace.

Doplňky nosí také muži. Šijete i pánské tašky?
Ano, také s tím začínám. Od kamarádů jsem dostala pár návrhů a první taška už je na světě.

panska

pánská kabelka

V jaké cenové relaci se vaše kabelky pohybují?
Ceny všech výrobků se odvíjejí individuálně podle obtížnosti zpracování a zvoleného materiálů. V rozmezí od 4 000 nahoru.

Kabelky dáváte k prodeji, třeba do butiků?
To jsem také zkoušela, ale v podstatě se mi to moc nevyplatí. Každý obchod si přirazí nějakou marži a  DPH, a to už jsou ty ceny pak neúnosné.

Takže kamarád řekne kamarádce, známý známému...
Tak nějak. (smích) Mám už nějakou svoji klientelu z řad mých známých, ti mě doporučí dalším známým…

Tak ať se Vám ta klientela co nejvíce rozšiřuje.  
A my si teď pár kousků z vaší dílny představíme.

kozesinka

elegance

splisky

zelena

psanicko

vacek

modra

 

cerna

cihlova

 

hneda

 

zuzanaZuzana Beránková pod svým jménem šije luxusní autorské kožené kabelky a doplňky, věnuje se také tvorbě na zakázku. Hlavním mottem autorky je originalita, pohodlí a kvalita. Všechny produkty jsou vyráběny ručně v limitovaných sériích či jednotlivých originálech.

 

www.zuzanaberankova.cz

Reklama