Krásný den, ženy-in.

Své osobní doklady a pár fotek mám v krásné kartonové krabici. Ráda do ní chodím na návštěvu a vzpomínám.

Nedávno jsem vytáhla na světlo boží svou minulost, zvěčnělou na fotkách, a se zájmem ji prohlížela. Hledala jsem detaily na pozadí starších fotek, které jsem potřebovala, a zrak mi sklouzl opět na jednu moji fotku, kde se sama sobě líbím a přistihla se, že si povídám sama se sebou, ale polohlasně:
„Věry, vlasy už máš stříbrem protkané, něco bys s nimi měla udělat. Co tak obarvit? S očima, které byly jako rys, vidíš jen za pomocí optiky. Hm, s tím nic nenaděláš, ale trávu růst slyšíš pořád. To je dobré!
Co vrásky kolem očí? Garnier jsi zkoušela, jen pouhopouhá reklama! Máš je pořád. Prsa by chtěla trošku pozvednout jako sebevědomí :-). Bříško a zadeček narostly, ale do šířky, ne do výšky. Pomáhá cvičení. Na stehýnka by nestačil 15litrový kýbl s krémem proti celulitidě! To se nedoplatím! Vizáž bych měla, ale co povaha? Proč jsem takový dobrotivý blbec a skoro každému vyhovím? Uměla bych se změnit na vyčůranou jako mraky?"

Z mého monologu mne vyrušila dcera:
Mami, poslechni, proč nejsi sama se sebou spokojena? Mně se líbíš jaká jsi, pro změnu děláš maximum! Proč sníš o postavě modelky? Tebe nenapadá, že nebudeš moje maminka, ale cizí ženská?"

Děvčata, z té změny nebude asi nic a vy si dělejte, jak uznáte za vhodné, já zůstávám sama sebou.

Ještě jednou krásný den od arjev


Děkujeme za pěkný a poučný příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

Reklama