Taky jste si představovali, že mateřská nebo rodičovská dovolená bude vypadat jinak? Že budete mít čas na ranní kávičku a noviny, že bude krásné, až si po večerníčku pustíte zprávy?
A realita je někde jinde: Jste rády, když se novinky dozvíte od manžela, když se vrátí večer z práce.

Začínáte mít pocit, že ztrácíte kontakt s vnějším světem? Existují ale lepší a rychlejší způsoby, jak zůstat v obraze, i když jste doma. Zkuste třeba internet a ušijte si „zprávy na míru“.

VŠECHNO NA JEDNOM MÍSTĚ

Nemusíte listovat v několika denících, nemusíte se proklikávat z portálu na portál. Existuje místo, kde najdete všechny zprávy na jednom místě. Stačí najítpár minut a podívat se na přehled posledních zpráv na Zprávy Google.

google

 

Máte před sebou rychlý přehled o novinkách z domova i ze světa, nemusíte brouzdat po stránkách několika zpravodajských webů, všechny důležité zprávy najdete tady.

Jak na to: Zprávy Google najdete přímo na hlavní stránce vyhledávače www.google.cz na liště záložek v levém horním rohu, nebo si je kdykoliv můžete rychle „vygúglovat“.

 

google

OBJEKTIVNÍ POHLED NA VĚC

Protože se zprávy načítají automaticky z více než 400 různých zdrojů, je přirozené, že k jednomu tématu, problematice nebo novince najdete hned několik článků z různých médií. Sama si pak můžete vybrat, který z článků si přečtete, a máte jedinečnou možnost vidět zpravodajství „objektivně“ (články na to samé téma vidíte od různých médií hezky pokupě). Jakmile na titulek kliknete, čtete už článek přímo na příslušném zpravodajském serveru. Možná tak objevíte úplně nové servery, které ještě neznáte!

google

 

ZPRÁVY ŠITÉ NA MÍRU

Je samozřejmé, že vás jedna zpráva zajímá více, druhá méně. Třeba vás zajímají zprávy o dvojčatech nebo všechny články o marketingu, který jste vystudovala... Ušijte si tedy zprávy na míru! Stačí kliknout na „Přizpůsobit tuto stránku“ po pravé straně a pak už si přesunout jednotlivé oblasti (nebo třeba vypnout sport), přidat vlastní sekci, která bude nést jméno dvojčata nebo marketing. Až se znovu na Zprávy Google vrátíte, sekci tam opět uvidíte.

Jak na to: Po pravé straně hlavní stránky Zpráv Google najdete odkaz „Přizpůsobit tuto stránku“ nebo „Upravit tuto přizpůsobenou stránku“, kliknete a můžete úřadovat: Nezajímá vás sport? Klikněte na Sport a zaškrtněte „Smazat sekci“. Sport už vás obtěžovat nebude. Chcete marketing? Klikněte na „Přidat vlastní sekci“ a napište marketing do hledaného výrazu. Zprávy o novinkách z marketingu si pak můžete přesunout myší klidně na čestné první místo.

google

 

A má to ještě jednu výhodu: Pokud máte vlastní iGoogle (www.igoogle.cz) – tedy vlastní na míru ušitou úvodní stránku na webu (např. i s fotkami z dovolené nebo vašich miláčků), můžete si zprávy přidat rovnou na ni. A tak hned, jak otevřete internet, zjistíte, zda jsou tam nějaké novinky.

Pak i manžela snadno překvapíte, že víte, jaký je nejnovější vývoj eura ještě předtím, než stačí vyhrknout, že dneska to bylo v práci fakt hrozný...