Chřipka se bohužel netýká jen zimních plískanic. Často se s ní můžete setkat, i když je venku slunečné jarní počasí, které je však nestálé a vaše imunita se snadno oslabí. Škrábání v krku, rýma nebo zvýšená teplota - tím vším nám tělo napovídá, že něco není v pořádku, a že bychom měli navštívit lékaře. Ten nám doporučí klidový režim, pravidelné doplňování tekutin a v případě vážnějších obtíží pravděpodobně předepíše antibiotika. Ale po nemoci a užívání antibiotik není vaše tělo ještě při plné síle a stále je oslabeno. V těle se díky užívání antibiotik snižuje počet laktobacilů - bakterií mléčného kvašení. Ty mají pro ženu jeden velký význam - udržují a chrání ženské tělo před různými infekcemi. Je-li počet laktobacilů snížen, může žena pociťovat nepříjemné svědění, pálení nebo výtok. V současné době trpí těmito pocity až dvě třetiny českých žen. Ale nezoufejte, lze se toho pohodlně a rychle zbavit.Elle

Zdraví ženy je i otázkou zdravé vaginální mikroflóry, která obsahuje zdraví prospěšné bakterie zvané laktobacily. Počet laktobacilů snižuje nejen užívání antibiotik, ale také tabák, nadměrná nebo nevhodná intimní hygiena, hormonální změny, nadměrný stres, nošení syntetického nebo těsného oblečení, koupání v bazénech, pobyt v saunách, nebo i nechráněný sex. Jednoduchým a přirozeným prostředkem, jak obnovit rovnováhu vaginální mikroflóry, je pravidelné používání probiotických tampónů ellen. Nejen, že tak ženy předejdou infekcím, ale zároveň se budou cítit pohodlně i během menstruace.

Tampóny ellen totiž obsahují zmíněné laktobacily, které jsou lidského původu a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Především během menstruace je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní a zvyšuje se její pH, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.: „V době menstruace dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií. A právě ty si umí probiotické tampóny ohlídat. Díky nim nabízíte pochvě pomoc ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje.“ Příznivé účinky jsou zřejmé již po použití v průběhu první menstruace, ale žádoucí rovnováhy vaginální mikroflóry se dosáhne pravidelným používáním po dobu třech až šesti měsíců. Během každé menstruace je mohou používat nejen ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, ale i dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly. Probiotické tampóny ellen lze ale také užívat při vaginálních problémech i mimo menstruaci. V tomto případě je nutné probiotický tampón před použitím lehce navlhčit pod čistou tekoucí vodou a následně zavést.

Ellen

Bezpečnost a účinnost probiotických tampónů byla zkoumána mnohými klinickými studiemi. V České republice získaly probiotické tampóny ellen doporučení České gynekologické a porodnické společností ČLS JEP a v EU jsou certifikovány jako zdravotní prostředek. Probiotické tampóny jsou běžně k dostání v lékárnách a to ve třech různých baleních. Jejich pravidelné užívání má léčebný, jakož i preventivní charakter, který doplňuje například i vhodná osobní hygiena, bavlněné spodní prádlo a netěsné oblečení.

Reklama