Část turistů z cestovní kanceláře I´m travelling se v noci na úterý vrátila do Česka z tuniského Monastiru a turecké Antalye. Dopravila je společnost Travel Service po domluvě s Českou pojišťovnou, u níž byla kancelář pojištěná proti úpadku. Z Tuniska přiletělo 110 lidí, z Turecka 164. 
„Večer jsme se dohodli s Českou pojišťovnou na zaplacení repatriace a ty, co čekali na odlet z Monastiru a Antalye, jsme dopravili zpět do ČR," řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

Problémy CK I´m travelling vyvrcholily včera večer, kdy klienti neodletěli na dovolenou do Tuniska a Turecka. Dopravce Travel Service je na pražském ruzyňském letišti odmítl odbavit, protože mu CK nezaplatila. Když klienti volali do CK, dozvěděli se od zaměstnanců, že firma vyhlásila bankrot.

Úpadek vyhlásila i cestovní kancelář Detur, která patří stejnému majiteli, firmě FBSK 1907. Firma uvedla, že klienti se mají obracet pouze na Českou pojišťovnu.
CK nabízely zájezdy hlavně do Turecka, Tuniska a na Krétu. Problémy měla už několik týdnů. Lidé si stěžovali, že si v místě zájezdu museli znovu platit ubytování, protože jej CK nezařídila. Kancelář se vymlouvala na problémy s komunikací s místními hotely.


Dnes ráno jsem ve zprávách viděla šoty přímo z letiště. Ti lidé si zachovali černý humor a k názvu cestovky přilepili cedulku NOT - I´m not travelling. Ti si věru s problémy za letu starosti dělat nemusí... :-(
Jedna z klientek říkala, že ještě den předem do cestovky volala a byla ubezpečena, že je všechno v pořádku. Tak se sbalili, dojeli na letiště... a bum ho.

Stalo se vám něco podobného? Zůstaly jste trčet na letišti kvůli krachující nebo podvodné cestovce?