Pro dnešní den se naše dámské redakční osazenstvo rozhodlo otestovat báze pod make-up. Některé z nás s nimi již nějakou tu zkušenost mají, jiné o nich slyšely, ale nepoužívají je. A jak na nás báze zapůsobily, pocítily jsme nějaké jejich vyhlazující či jiné zázračné účinky? To si můžete právě teď přečíst.

Julie Hájková, redaktorka

Vyhlazující báze pod make-up, Sephora, 380 Kč

saBáze pod make-up nepoužívám, takže jsem byla celkem zvědavá, co se po nanesení Podkladové báze Smoothing primer od Sephora stane. Podle výrobce by měla rozjasnit pleť, usnadnit aplikaci líčidla a prodloužit životnost make-upu.
Aplikace: Báze je čirá, můžete ji bez problému použít, ať máte světlou, nebo snědou pleť. Je bez parfemace, takže nehrozí, že by vás na ní odradila vůně. Překvapilo mě, jak velmi snadno se nanáší. Má příjemnou texturu, trochu gelovou, ale dobře roztíratelnou a vstřebatelnou. Pleť je po ní krásně hebká a velmi příjemná na dotyk. Při pohledu do zrcadla jsem ale žádnou velkou změnu, co se vzhledu týče, nezaznamenala. Musím ale říct, že se mi snáze nanášel make-up.
Výdrž: Pleť je stále hladká. Připadá mi, že tak rychle nevysychá. Řekla bych, že i make-up vydrží o něco déle než obvykle.

Celkové hodnocení: Podkladová báze je příjemná. Oceňuji, že je bez parfemace a rychle se vstřebává. Jen jsem čekala, že pleť více prozáří.

as

Kristína Vodičková, editorka

Matující silikonová báze pod make-up, GLAZEL, 350 Kč

sdLíčení miluju a make-up nosím celoročně, ale střídám lehké a těžké verze. V létě mívám opravdu jemný nekrycí make-up, protože není potřeba moc maskovat, a v zimě, kdy mám pleť horší, tak potřebuji silně krycí. Báze jsem nikdy moc nepoužívala, maximálně občas nějaký vzoreček, ale přišlo mi, že krém/báze/make-up/pudr už je fakt silná vrstva. Není tomu tak, když je báze dobrá! To jsem tedy zjistila až teď u Glazelu.
Aplikace: Krásně průhledná báze se nanáší vloženou špachtličkou a naprosto nádherně se roztírá. Nechává lehce jemný film, který se za chvilku vstřebá a je jen lehce parfemovaný. Už při uschání jsem viděla, že je pleť krásně hladká, a tak si na ni make-up sedl o to lépe. Vrstva se nevytvořila a naopak jsem měla pocit, že je celé nalíčení o dost hladší.
Výdrž: Za celý den jsem nevzala do ruky pudr a neměla jsem ani důvod. Make-up mi držel do večera moc hezky, a to jsem měla opravdu rozlítaný den.

Celkové hodnocení: Možná je to tím, že neznám moc jiné báze, ale musím dát 5 hvězd, protože tak hladkou pleť jsem na sobě dlouho neviděla. Samozřejmě hraje roli i to, jaké používáte krémy a make-up, ale tahle báze tomu dala tu pověstnou třešničku na dortu. Rozhodně teď patří do mé ranní rutiny.

sa

Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora

Pink Perfect Créme, Erborian, k dostání v síti parfumerií Marionnaud, 329 Kč

sdBáze pod make-up používám výjimečně, zejména pokud vím, že mě čeká tak zvaně dlouhý den, kdy nebudu mít čas v klidu si make-up opravit. Používám ale poctivě denní krém a byla jsem zvědavá, jak bude pleť vypadat, když ho vynechám, a místo něj použiji Erborian krém, který slibuje víceúčelové použití a je na něm psáno, že je možné jím denní krém nahradit a funguje zároveň jako podkladová báze. Toto spojení mě rozhodně oslovilo.
Aplikace: Velmi snadná, tubička má úzké hrdlo, takže nehrozí, že byste vytlačila krému příliš velké množství. Konzistence je příjemná, není ani příliš tekutý, ani hustý, roztírá se dobře. A nádherně voní!
Výdrž: Velmi dobrá. Můj osobní pocit, který sice ničím neověřím, ale prostě je to moje zkušenost: Zdálo se mi, že se obličej méně leskne a celkově že je barva pleti sjednocenější. Někdy se mi stane, že se make-up na obličeji nerozvrství pravidelně, ale díky podkladové bázi se znatelně lépe roztíral a celý den vydržel.

Celkové hodnocení: Doporučuji zejména těm, které mají ráno problém používat více kosmetických produktů – nemusíte se mazat denním krémem a můžete použít rovnou tento krém, který zafunguje i jako skvělá podkladová báze. Výborný bude třeba na cesty či na dovolenou, kam s sebou chcete vzít co nejméně věcí - a tohle je výborný alternativa 2v1. :) Velké plus dávám za velmi příjemnou vůni.

as

Markéta Škaldová, redaktorka

Podkladová báze Superprimer Face Primers, Clinique, 710 Kč

jnOsobně moc make-upy nepoužívám, když už, tak maximálně BB krémy, a to jen v zimě a na jaře, než má pleť získá ten líbivý bronzový nádech. Takže nějaké podkladové báze pro mě jsou celkem cizím pojmem, tedy samozřejmě že je znám, ale nepoužívám. Byla jsem o to více zvědavá na tónovací pleťovou bázi od Clinique, která slibuje vytvoření dokonale hladkého podkladu pro make-up.
Aplikace: Aplikace díky lehké krémové textuře je jednoduchá. Dobře se roztírá, a ač je báze s lehkým bronzovým nádechem, nedělá fleky ani na pokožce příliš neztmavne, naopak jí dodá příjemný zářivý, zdravě vypadající základ. Po aplikaci Superprimeru od Clinique jsem nanesla svůj oblíbený BB krém a snažila se v zrcadle vyčíst nějaké výsledky. Kromě toho, že pleť byla na oko hladší a póry méně viditelné, jsem žádný velký rozdíl nespatřila. Musím ale říct, že bych tuto bázi klidně používala i místo BB krému, protože k tomu, abych měla sjednocený tón pleti, by naprosto postačila.
Výdrž: Nepozorovala jsem, že by na pleti probíhaly během dne nějaké změny, takže dobrá.

Celkové hodnocení: Dávám čtyři a půl hvězdičky. Vím, že tuto bázi si ponechám a budu používat třeba jen samotnou ke sjednocení pleti, protože se mi líbilo, jak pokožku rozzářila.

as

Veronika Pavlíková, redaktorka

Bio certifikovaná základová báze pod make-up, Zuii, www.biorganica.cz, 785 Kč

asJelikož jsem příznivkyní přirozeného vzhledu a nemám ráda, pokud moje pleť pod nánosy make-upu nedýchá, možnost vyzkoušet si podkladovou bázi, která by například v horkých letních dnech mohla suplovat make-up, jsme velmi ráda uvítala. Hydratační bio podkladová báze od ZUII ORGANIC se mi líbila už svým obalem, a tak jsme se těšila, až ji vyzkouším na své pleti.
Aplikace: Podkladová báze je velmi lehká, jemně zbarvená a při nanesení pleti skoro okamžitě splyne s pokožkou. Je opravdu velmi příjemná, navíc lehce parfemovaná, což ve mně zanechalo dobrý pocit. Na bázi jsem nenanášela žádný další make-up, protože dokonale skryla drobné nedostatky. Je pravda, že má pleť je nekomedogenní, a tak mi prakticky jedna aplikace vystačila na celý den. Pokud bych měla nějaký pupínek, použila bych samozřejmě ještě make-up či korektor, ale takto jsem byla naprosto spokojená.
Výdrž: Když jsem se večer odličovala, už jsem ji na odličovacím tamponku neměla, ale to jsem i předpokládala. :)

Celkové hodnocení: Je velmi lehká, její jemná broskvová barva dokonale splyne se světlou pletí a navíc i příjemně voní. Naprostá spokojenost!

sa

Čtěte také:

Reklama