murad.jpg

Foto: Profimedia

Jeden z nejslavnějších designérů z Libanonu, kterého pro svět objevila J.Lo, představil svou haute couture kolekci podzim/zima 2022–23. Jeho přehlídka byla jedním z nejkrásnějších příběhů vyprávěných na tomto týdnu módy Haute Couture v Paříži.

Zuhair Murad každým modelem vyprávěl kouzelný příběh o hamse (Fátimina ruka), tarotu, horoskopech nebo tajemství zrození. Každý jednotlivý kus byl vyšívaný nebo malovaný jedním příběhem.

Inspirovaný esoterickým uměním Darie Hlazat vytvořil kolekci, v níž převládají záhadné a složité symboly. Modely jsou plné esoterických symbolů. Nechybí tarotová znamení, vševidoucí oči ani symboly horoskopu. Znamení zvěrokruhu propůjčují dlouhým šatům astrální vzhled.

A zatímco se tarotové karty se všemi svými tajemstvími a záhadami zdají ztracené v geometrických ozdobách, Slunce převládá nad všemi kosmickými a astrologickými symboly a prvky a osvětluje ve své vznešenosti nebeské róby zdobené zlatými nitěmi.

„Jsem opravdu připoutaný k tomuto světu a jsem zvědavý, co se dozvím o jeho budoucnosti a co se dozvím dál o tomto světě, který je opravdu tajemný a starý. Miluji znaky a symboly,“ vysvětlil návrhář v zákulisí před přehlídkou podle WWD.

V kolekci nechybí cikánské sukně s volány, hedvábné turbany, éterický tyl, honosný samet, zářivé výšivky, spousta blyštivých kamínků. Korunovačním klenotem této naprosto unikátní kolekce jsou však nádherné objemné svatební šaty, na kterých samozřejmě nechybí hvězdy a spousta „slunečních paprsků“.

FterotoJet.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Autorka článku, Runway Magazines, WWD

Reklama