profimedia-0751968221.jpg
Foto: Profimedia

Zuhair Murad na své přehlídce během Haute Couture Weeku v Paříži ukázal nové modely překypující extravagancí snad ve všech barvách západu slunce. Na okázalých souborech se splývavými vlečkami zakončenými peřím přecházely odstíny od růžové po oranžovou, od žluté až po zelenou. Nechyběly ale samozřejmě ani bohatě zdobené bílé svatební šaty hodné královny.

Libanonský návrhář se v aktuální kolekci rozhodl pro odlehčené téma, odkazující na slavné časy životního stylu života na Riviéře v době, kdy si lidé užívali života po první světové válce. „Byla to doba večírků, krásných oslav a barev západu slunce,“ komentoval návrhář, který v kolekci využil materiály jako je tyl, šifon, hedvábí, taft a nařasený žerzej, s doplňky, jako jsou korálkové třásně a perlami poseté interpretace makramé.

FotoJeert-1-.jpg
Foto: Profimedia

Některé modely v kolekci jaro-léto 2023 Couture připomínající zlatou éru Hollywoodu byly zkrášleny kaskádami krystalů, výšivkami a peříčky. Vzory výšivek v kolekci jsou inspirovány architektonickými detaily Belle Époque.

O Zuhairu Muradovi

Zuhair Murad se narodil do melchitské katolické rodiny v Ras Baalbek. Krátce po střední škole se přestěhoval do Paříže, kde získal titul v oboru módy. Brzy se stal jedním z nejuznávanějších a nejoblíbenějších návrhářů zejména v oblasti Haute Cuture. Jeho módní kolekce zahrnují ale také konfekci i doplňky. Má butiky v Bejrútu na Charles Helou Avenue, na rue François I v Paříži a na Via Borgogna v Miláně. Jeho šaty si oblíbily celebrity jako Adele, Taylor Swift, Beyoncé, Jennifer Lopez, Shakira, Blake Lively, Miley Cyrus, Katy Perry i Priyanka Chopra. Řadu jeho modelů můžeme vídat na červených kobercích těch nejprestižnějších akcí jako jsou Oscaři nebo slavné filmové festivaly.

FotoJewert-1-.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Runway Magazine, Instagram/Zuhair Murad