profimedia-0620448409.jpg

Foto: Profimedia

Libanonský módní návrhář Zuhair Murad představil novou kolekci plnou dechberoucích modelů. Ačkoliv ji představil v Paříži, byla inspirována renesanční Itálií 16. století. Modely přecházely mezi dramatickými a objemnými do elegantních. Jsou ručně vyšívané nejjemnější výšivkou a zdobené jemnými křišťály.

Untitled-trtr.jpg

Foto: Profimedia

Některé byly dokonce doplněny maskami inspirovanými benátskou karnevalovou historií. „V posledních několika letech jsem Benátky hodněkrát navštívil a město jsem si zamiloval,“ řekl návrhář pro módní web WWD.

Jelikož kvůli pandemii přesedlala řada značek s módními přehlídkami na online formáty, Murad byl jedním z vybraných, kteří se fyzicky vrátili na přehlídkové molo Paris Haute Couture Week. Svou kolekci podzim-zima 2021/2022 představil na romantickém nádvoří Lycée Louis-le-Grand (Lyceum Ludvíka Velikého).

re.jpg

Foto: Profimedia

Pouze osm designérů, včetně značek Chanel a Christian Dior, se mohlo zúčastnit přehlídek, přičemž Murad byl jediným arabským zástupcem. „Chtěl jsem kolekci ukázat ve fyzickém formátu jako oslavu obnovy a naděje," řekl návrhář, který obléká například Jennifer Lopez, Priyanku Chopru nebo Celine Dion.

Návrhář, jehož ateliér v Bejrútu byl výrazně poškozen při výbuchu v přístavu 4. srpna 2020, naposledy představil kolekci couture v Paříži v lednu 2020.

rere.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: WWD, Vogue, The National News