Minulý týden jsme u nás ukončili hlasování v anketě, která pojednávala o péči o chrup. Jak jsme tedy na tom? Pečujeme o něj dostatečně, nebo jsme v tomto směru lemplové? Pojďte se podívat na výsledky.

Dentální hygiena je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Ze všech stran slýcháme, že péči o náš chrup bychom měli přenechat nejen zubním lékařům, ale i dentálním hygienistům, jejichž péče se plně hradí, a tak vyvstává zásadní otázka, zda nejde o pouhopouhý marketingový trik. V našem nedávném článku jsme dali prostor odborníkům, kteří se nám k danému tématu vyjádřili, a pro vás, naše čtenářky a čtenáře, jsme připravili anketu, jejíž výsledky vám přinášíme právě dnes.

Dental

Místo dentální nitě používáme ústní vodu

Používání ústní vody jednoznačně vede nad veškerými pomůckami dentální hygieny: 68% respondentů naší ankety totiž dává přednost ústní vodě před pravidelným používáním zubní nitě či mezizubního kartáčku. Ten pravidelně používá 49 % respondentů, dentální nit je součástí zubní hygieny jen pro 42% dotázaných.

Bělicí pasty ano, ale střídmě.

Používání bělicích past je také dalším z velkých témat. Valná většina z účastníků ankety si jejich účinků dopřeje – bělicí pastu již někdy použilo 70 % respondentů, z nichž pravidelně ji ale používá pouhých 9 %.

Služeb zubních hygienistů skoro nevyužíváme

Z výsledků ankety překvapivě vyplývá, že vůči službám zubních hygienistů zůstáváme stále zcela imunní. 70 % z vás totiž v naší anketě odpovědělo, že služeb těchto odborníků nikdy nevyužilo! 16 % z vás pak na dentální hygienu dochází až na základě doporučení zubního lékaře a pouhých 14 % respondentů dochází na zubní hygienu pravidelně.

Naše zuby jsou zkažené!

Naše zuby se nám kazí čím dál více, aspoň o tom procentuelně vypovídají vaše odpovědi. 85 % respondentů totiž má ve svých ústech 3 a více plomb, naprosto zdravé zuby mají  pouho pouhá 2 % z nás.

Ať už jsme vás našimi výsledky překvapili, či nikoliv, děkujeme vám všem, kteří jste se naší ankety zúčastnili. Dva z vás se navíc mohou těšit na krásný dáreček.

Celkový počet respondentů v anketě: 380.

Ústní vodu Sunstar Gold a zubní kartáček Meridol vyhrávají čtenáři s tímto nickem:

Vermut a Hafík. Gratulujeme!

Čtěte také:

Reklama