Diskutujte o příspěvku čtenářky Tany M. k dnešnímu tématu. Skutečně jí chrání přívěšek od šamana, anebo myslíte, že má zubiska v pořádku díky správné hygieně?

Zub

K dnešnímu tématu jen krátce. Já měla nejkrásnější zuby ve třídě. Byla to podívaná a pastva pro oči. Jedna jediná plomba. Do 30 let. Zubařka, paní doktorka, mně řekla, že moje zuby je radost prohlížet. Kupovala jsem si kvalitní zubní pasty, kartáčky, pravidelná kontrola u zubaře. Po dětech se mi chrup trochu zhoršil. Je to prý normální... Ale i tak jsem, se nevzdala a o své zuby se starám pěkně.

Jednou při mojem cestování po světě, jsem si od šamana v daleké jihovýchodní Asii koupila přenádherný přívěšek. Byl pověšený na korálkách z moře, a na konci přívěsků něco v podobě zubu. Přívěšek mně ochraňoval na mých cestách a já jsem mu přikládala velikou váhu. Jednou v práci, když jsem se převlékala do pracovního, si můj kolega všimnul: přívěšek s malým zubem. Podíval se na přívěšek odborným okem, a řekl mi, že to je z kosti, ze slonoviny.

Přívěšek jsem stále nosila a vždy mně chránil.

Při mé cestě poznáni mně velmi zkušený a moudrý člověk řekl, že každá naše nemoc, má své duchovní pozadí. Tedy jednoduše, když nás bolí zuby, nemůžeme většinou něco ve svém životě překousnout. Asi měl pravdu. Když mi onemocněl manžel, nemohla jsem se s tím moc dlouho vyrovnat.

O zuby se pořád starám, chodím na kontroly, a mohu říct , že ve svém věku mám jen pár zubů, které mají korunkové krytí.

Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes si v magazínu Žena-in.cz povídáme o zubech. Pište mi…

  • … o vašich problémech se zuby.
  • … o tom, zda jste jako děti věřili na vílu Zubničku.
  • … o tom, jak podléháte trendům v péči o chrup.
  • … o zubech vašich domácích mazlíčků.
  • … o špercích v zubech.
  • ... o zubařích.

Zahrňte mě zkrátka vším, co se vašeho chrupu týká. Humorně i vážně, to záleží na vás! Na příspěvky se těším na redakčním e-mailu!

Reklama