Krásná tvář je krásnější, pokud ji zdobí dvě řady zdravých a bílých zubů. Pravda je bohužel taková, že česká populace o svoje zuby příliš nedbá. Jsme na tom mnohem hůře, než jinde ve světě. Po roce 1989 se navíc zrušily povinné preventivní prohlídky u dětí předškolního a školního věku, takže kazivost dětí se za posledních deset let rapidně zvýšila. Mít bílé a zdravé zuby však není nic nemožného, k dispozici je celá řada nejrůznějších moderních technik.

Proč jsou moje zuby hnědé? Čistíte si zuby každý den minimálně dvakrát a přesto jsou stále nahnědlé? Může to být z různých důvodů:
· v době vývoje zubů jste často užívali antibiotika
· v době utváření skloviny jste do těla dostávali nadměrné množství fluoru (jde o hnědavé až bílé skvrny)
· kvůli tzv. mrtvým zubům
· díky potravinářským barvivům z jídla, tabáku, kouření či častého pití kávy (žluté až hnědé povlaky)
· přibývající léta (zvyšuje se průsvitnost skloviny a žlutá zubovina výrazněji proniká)

Jak získat bělostný chrup? Vaše zuby mohou zazářit pomocí bělicích past či pudrů, kterých je na trhu dostatek. V lékárnách jsou k dostání speciální bělicí zubní pasty, bělicí pudry (mentolové, fluorové, hřebíčkové, meswakové) nebo dětské zubní gely. Účinnější a bezpečnější je však svěřit se do rukou odborníků.
Jak se bělí zuby v ordinaci? Předpokladem pro úspěšné bělení je dokonale prováděná zubní hygiena. Pacient nesmí mít žádné neošetřené kazy a v době procedury si musí odepřít potravinářská barviva a tabák. Pacientovi je v laboratoři vytvořen speciální nosič, do kterého si většinou aplikuje pomocí stříkačky bělicí gel sám doma. Počet aplikací závisí na odstínu, kterého chcete dosáhnout. Celou proceduru si musíte hradit sami – částka se pohybuje kolem 2 500 Kč.
Bělení plazmovou lampou Jde o nejnovější metodu, jak během jednoho sezení v ordinaci s použitím plazmové lampy získat bílý chrup. Cena se pohybuje okolo 3 500 Kč.
Bělení laserem Účinná moderní metoda, při které se klient na základě stavu svého chrupu a požadovaného odstínu účastní jednoho až tří sezení. Základní cena jednoho sezení je 2 500 Kč. Pokud je potřeba více zákroků, může se cena vyšplhat až na 5 000 Kč. Pro vyšší efekt se pak používají speciální bělicí pasty na čištění zubů. Po roce je zpravidla vhodné proceduru zopakovat. Kouříte-li nebo často pijete kávu, účinek se zkrátí.