Když se bavíte s nějakým člověkem, co vás nejvíc zaujme na jeho obličeji? Někteří z nás by možná odpověděli zuby. Je pravda, že i já si takových věcí všímám. Rovné bílé zuby asi zaujmou většinu lidí.

zubyNe každý má ale štěstí, aby měl celý život svoje zuby, natož aby byly zdravé. V určitém věku (někdo dříve a někdo později) tak musí řešit, co dál - nechám si udělat zubní náhradu, nebo zvolím nějaké jiné řešení? Moje mamka tohle nedávno taky řešila. Protože měla paradentózu, postupně jí hodně zubů vypadalo, měla různé můstky a pak se rozmýšlela, co s tím udělá. Hodně jsme o tom tehdy mluvily, ptala se mě, co si o tom myslím, pomáhala jsem jí shánět nějaké informace. A byla jsem ráda, že jí můžu poradit, i když rozhodnout se nakonec musela sama.

Zjistila jsem, že takhle to ve většině rodin nechodí. Nevím, možná je tohle téma trochu tabu, možná se někteří lidi stydí přiznat, že nemají svoje zuby. Ale proč? Vždyť to není žádná ostuda, ne každý může mít úsměv filmové hvězdy. Zvlášť ti, co mají třeba paradentózu nebo od narození křivé zuby, s tím nemohou moc dělat. A hlavně - dneska už existuje hodně možností, jak si můžeme pomoci a zjednodušit si život i se zubní náhradou.

Pojďte se zapojit do diskuse!

  • Co si myslíte o zubních náhradách?
  • Mají vaši rodiče (nebo vy) zubní protézu?
  • Víte o tom, jaké mají vaši rodiče zuby?
  • Bavíte se s rodiči o takových věcech?
  • Víte, co dělat, když uvažujete o zubní náhradě?

Napište nám, zajímají nás vaše názory a zkušenosti. Na některou z vás opět čeká zajímavá cena za příspěvek. Tři z vás odměníme balíčkem s kávou Douwe Egberts.