Tak za sebou máme start reality show Trosečník. Na tu nečekali jen diváci, ale hlavně TV Prima, která doufá, že po propadáku Baru se konečně ručička štěstí obrátí a ona utrhne svoji velkou porci koláče sledovanosti

Ale ouha, první díl, jak se zdá, Primě nevyšel přesně tak, jak si představovala. Kritika se snesla nejen na sestřih pořízený týmem kameramanů, ale také na mouchy ve vysvětlování pravidel a hlavně na hlavu moderátora Marka Vašuta.

Už sama znělka je nemastná a neslaná, tedy není to nic, co by vás přikovalo do křesla před televizí. Zdá se, že podobně nedotaženě jako se znělkou to bude s celým Trosečníkem. V prvním dílu televize nevysvětlila ani hlavní pravidla, nikdo nevysvětlil, jak je to s osobními věcmi, které mohou mít soutěžící s sebou, na ostrově je také pes, o kterém nikdo neví, co tam dělá. A to není zdaleka všechno.

(soutěž 4. - už)

Marek Vašut předvádí silácká gesta a strhává na sebe pozornost, záběry na účinkující nevykazují žádnou dramatičnost, v celém sestřihu nebyl jediný dialog, natož aby se diváci dočkali zachycení vzniku nějaké strategie, kterou soutěžící použili.

V kombinaci s nepříjemným zvukovým doprovodem, kdy se styly a žánry míchají jako nudle v bandě, závěrečný sponzorský telefonát Vodafonu a přehled toho, jak kdo hlasoval, až po závěrečných titulcích, které zřejmě nikdo bedlivě nesleduje až do konce… Zkrátka to všechno dohromady z prvního dílu rozhodně nenadchlo. A co ten druhý?

Díl druhý se snažil ledasco zlepšit, ale jak se vtipně píše na webu gorilla.cz, kde nic není, ani smrt nebere. Přibyly sice nějaké komentáře, ale v klíčových pasážích stále chybí. Když tedy o něco skutečně jde, tak si diváci nemohou být jistí, co že se to vlastně děje.

(soutěž 15. – každý)

Ubylo dokonce i agresivní hudby, což pořadu velmi prospělo. Čeho ale bohužel neubylo, to je Marek Vašut. Dokud se na obrazovce neobjeví, všechno funguje. Jakmile se ovšem objeví v záběru, konec je všem nadějím, že by se od minula zlepšil. Horší už by to mohlo být snad jedině tehdy, kdyby házel hadr přes kameru… I když… To bychom se na něj zase nemuseli dívat.

Reklama