S dcerou jsme vždy byly spíše kamarádky. Nepamatuji si, že by mezi námi byly nějaké opravdu veliké konflikty. Spíš naopak.

Když měla dcera nějaký problém, přišla, svěřila se mi a společně jsme většinou našly nějaké řešení. Byly to kouzelné časy a pokaždé, když na ně vzpomínám, vrhnou mi slzy do očí.

 

Před dvěma lety se dcera seznámila se svým současným manželem.
Nevím proč, ale něco mi říkalo, že to není dobrý člověk. I když se choval jak mílius, byl samý úsměv, samá milá slova, nevěřila jsem mu ani nos mezi očima.

 

Několikrát jsem s Janou o tom mluvila, ale nedala na mě. Řekla, že jsou to jen fantazie starostlivé matky a že sama uvidím, jak moc jsem se mýlila.

 

Bohužel, má slova, mé tušení se potvrdilo.
Jen co si Jana zetě vzala, vše se změnilo a z Milana se stal jiný člověk. Já říkám, že po svatbě sundal masku a ukázal se v pravé podobě.

 

Nejprve začal být urýpaný a nic, co jsem řekla či udělala se mu nelíbilo. Vše vyvracel, na všem hledal chyby a snažil se před Janou dokázat, že v ničem nemám pravdu.

 

Problémy se nenápadně stupňovaly, až došlo k tomu, že Janu doslova zblbnul takovým způsobem, že se mnou zpřetrhala veškeré kontakty.

Řekla mi, že je pro ni nejdůležitější manželství a že Milan má na mě velice negativní názor. Prý jsem ten typ tchyně, která do všeho zasahuje, vše chce řídit, vše chce organizovat.

 

Bůh je mi svědkem, že to tak ale není! Naopak, vždy jsem si dávala pozor, abych mladým do ničeho nemluvila, abych je neobtěžovala návštěvami nebo telefonáty.

 

Samozřejmě jsem byla šťastná, když přijeli na oběd, nebo za mnou na chatu a vždy jsem je ráda viděla, ale Milan prý Janě řekl, že ji nenápadně tahám na svoji stranu a brojím proti němu.

 

„Jak můžeš být, mami, tak sobecká!“ řekla mi Jana těsně před tím, než definitivně naše vztahy zpřetrhala.

Nenechala si nic vysvětlit, byla tak naočkovaná od svého muže, že za vším, co jsem řekla, hledala ukryté úmysly.

 

Vím, že toto je práce Milana, ale nechápu, proč to dělá?
Snažila jsem se o to, aby mě měl rád, a brala jsem ho jako svého syna i přes to, že jsem věděla, že zdaleka není takový, jak se prezentuje. Ale moje dcera ho milovala, a to bylo pro mě to hlavní.

 

Měla jsem na Janu tenkrát více tlačit, aby si Milana nebrala? Říkám si, zda jsem svým přístupem celou situaci nezavinila sama.

 

Teď jsem se od Janiny kamarádky dozvěděla, že čeká miminko!
Hned jsem dceři volala, abych zjistila, co je na tom pravdy. Telefon však zvedl Milan a řekl mi, že si nepřeje, abych jim volala a položil mi to.

 

Nikomu takovouto situaci nepřeji. Říkám si, že jsem asi někde chybu musela udělat, ale když se mnou Jana odmítá komunikovat, jak mám zjistit, kde tu chybu dělám?

 

Jsem z toho smutná, trápí mě to tím spíš, že žiji sama, bez manžela. Jen doufám, že Jana v sobě nezabila vše, co jsme spolu prožily, a že se její srdce úplně před matkou nezavřelo.

 

Budu babičkou a nevím, zda své vnoučátko vůbec poznám.

Láska někdy dokáže neskutečně bolet a ubližovat.

 

 

Reklama