6295f8b661e31cu.jpg
Foto: Shutterstock

Představte si situaci, kdy se vám z naprosto nepochopitelných důvodů v životě prakticky nic nedaří. I přes veškerou vaši snahu a podporu vašeho blízkého okolí se na vás valí jedna pohroma za druhou. Možná si v té chvíli připadáte jako prokletí. A možná máte i pravdu. Jak získat jistotu, že jste se stali obětí prokletí či uřknutí?

Prokletí se projevuje zpočátku velmi plíživě. Například jako důsledky stresu. Bolí vás hlava, špatně se vám spí, budí vás špatné sny. Jedním z nejtypičtějších symptomů bývá, že se u postiženého rozvine vleklý zdravotní problém záhadného původu, který nereaguje na žádnou klasickou léčbu. Jindy se vůbec nedaří nalézt příčinu obtíží. Přestože byly vyzkoušeny různé druhy terapie, dostavuje se jen dočasná úleva a potíže se vracejí jakoby odnikud. Druhým příznakem jsou právě děsivé sny, které mohou sílit. Doporučuje se zaměřit se na jejich obsah, neboť ten vám může pomoci odhalit pachatele.

Třetí skupinou jsou pak vjemy psychické a celkový duševní stav. Stavy úzkosti a strachu bez jakékoliv příčiny. Neustálé pocity cizí přítomnosti nebo nezvyklé příhody. Ztrácení osobních předmětů, praskání obrazů nebo jiných skel – například zrcadel.

Jak bojovat proti kletbě?

1. Datování
Zkuste se důkladně zamyslet a přijít na to, kdy se nepříjemné příznaky prokletí začaly projevovat. Poté se pokuste vzpomenout, co se v té době ve vašem životě událo. Položte si otázku, zda si z té doby vybavujete nějaké nepříznivé okolnosti, situace nebo osoby. Většina lidí podle mých zkušeností si je velmi dobře vědoma potenciálního nebezpečí, a nakonec se i snadno doberou k jejich zdroje.

2. Dejte na intuici
Pokud máte podezření na konkrétní osobu, která by vám mohla škodit, dejte na svou intuici. Pokud jste navíc intuitivní typ člověka, zpravidla se váš vnitřní hlas mýlit nebude.

3. Ochraňte sebe i svůj dům
Opakem prokletí je požehnání. A pamatujte na to, že stará dobrá a v pohádkách tak často opakovaná mantra, že láska je silnější, než je zlo, je skutečně pravdivá. Doporučuje se v první řadě požádat o požehnání. Nemusí se rozhodně jednat o požehnání církevního hodnostáře, bohatě vám pomůže energie kohokoliv, kdo vás má skutečně rád.

Poté si najděte klidnou chvilku sami pro sebe, posaďte se nebo si lehněte a pokuste se uvolnit a v duchu se pomodlit. Není důležité, zda se budete modlit k vesmíru, k andělům či k Panně Marii. Požádejte vyšší síly, které jsou vám blízké, o pomoc a požehnání. Pomoci vám k tomu může například růženec, Bible nebo krystaly. Zkrátka jakýkoliv čistý předmět, ze kterého dokážete čerpat pozitivní energii.

Následně si představte osobu, která vás proklela. Promluvte k ní a řekněte, že víte, čeho se dopustila a že jí žádáte, aby v klidu a míru odešla. Požehnejte jí na cestu a popřejte, aby našla duchovní klid a mír. Řekněte také, že se daného prokletí zříkáte. I tato samotná věta a následně skutečně silné přesvědčení mají velkou moc.

A pak následuje nejdůležitější fáze – odpuste. Můžete dané osobě při požehnání samozřejmě říci, že jí odpouštíte. Doporučuje se poté obklopit milujícími lidmi, protože čistá láska je něco, s čím se zlo nikdy nedokáže vypořádat. Doporučuje se také vyčistit i své obydlí. Můžete si pomoci například vykuřovadly. Vhodná je šalvěj nebo santalové dřevo. Od věci není ani klasická sůl, kterou nasypte nejlépe před dům. Dobré rady najdete i v našem starším článku: Nezvaní hosté v podobě ducha? Racionalisté se vám vysmějí, ale tyhle rady vám možná pomohou se doma cítit lépe

4. Nebojte si říci si o pomoc
Diagnostika kletby od profesionála má tu výhodu, že čaroděj okamžitě rozezná i přítomnost negativních bytostí, porušení jemnohmotného těla atd., kterého si laik nemusí být vůbec vědom.
Bohužel většina postižených se rozhodne vyhledat pomoc až ve fázi, kdy je kletba v plné síle a její odstranění a plné zotavení jsou již záležitostí měsíců, ne týdnů. Závažnosti postižení odpovídá doba zotavení. 

5. Pomoci mohou i očistné mantry
Mantry i různé podpůrné hudební rytmy mohou pomoci jak při meditaci doporučené v bodě tři, tak například přes noc. Podpoří správné vnitřní naprogramování vaší mysli. Například tuto velmi mocnou mantru bohyně Kali si můžete pustit přes noc.

Čtěte také: 

Zdroj: Autorka článku, Anima noiraVestirna

Reklama