Tenhle příběh se odehrál asi před patnácti lety. K našim sousedům jezdila každý rok na vánoce babička z Ostravy. Do Ostravy je to od nás asi 150 kilometrů. Babička vždy dorazila den před Štědrým dnem a dovezla ozdobené perníčky na zavěšení na stromeček a dárečky. Jezdilo se pro ni do okresního města, protože do naší vesničky toho tenkrát zrovna moc nejezdilo. Toho roku však sousedi čekali na babičku marně.

Dne 23.12. se soused vypravil pro babičku, ale ta z autobusu nevystoupila. Počkal pro jistotu ještě na další spoj, ale ani tady mu nepřálo štěstí. Volali tedy příbuzným do Ostravy, proč babička nedorazila, nebo jestli se jen rozhodla přijet až po svátcích. Ti jim však sdělili, že babičku posadili do autobusu podle plánu a že už musí být na místě. Krve by se v nich nedořezal. Bylo už dost pozdě večer a nevěděli, co dělat.

Pak je napadlo sehnat řidiče autobusu, jestli si na ni nepamatuje. Řidič byl ale už ve Špindlerově Mlýně, kam vedla jeho další linka a kde měl konečnou. Sousedi nelenili a vypravili se za ním. Řidiče sice vypátrali, ale na jejich babičku si nepamatoval. Zkoušeli ještě volat do Prahy, kde mají další příbuzné, za nimiž babička jezdila, jestli se náhodou nespletla a cestou nepřestoupila na autobus do Prahy. Nebyli však úspěšní ani tady. Prožili noc hrůzy.

Až na Štědrý den dopoledne, když už se chystali oznámit policii její zmizení, se babička najednou objevila. Přišla pěšky s kufrem a taškou a z úplně druhé strany, jako by se nechumelilo. Když se jí pak ptali, kde byla a co dělala, moc se toho nedozvěděli.

Pověděla jim jenom, že ji vzal jeden hrozně hodný pán autem. Nikdy neřekla nic o tom, proč přijela tak pozdě a kde byla. To zůstalo tajemstvím už napořád. 

Blanka


Za každý příběh, který nám pošlete a my jej na stránkách Žena-in.cz uveřejníme, získáváte jeden los do soutěže o kosmetický balík a - teď pozor - minimálně 300 bodů (možná i víc, to záleží na našem rozpoložení) do Velké vánoční soutěže.

Příběh, který se nejvíce zalíbí redakci, bude oceněn hlavní cenou: cyklistickým kolem Author!

Své soutěžní vánoční příběhy posílejte do 15.prosince na adresu: redakce@zena-in.cz s heslem Vánoční příběh do soutěže. Kompletní pravidla a obrázek hlavní výhry najdete ZDE (klikni).
Reklama