Milá redakce, milé čtenářky,

moc tyhle velké úklidy nemám ráda, myslím si, že člověk má mít doma uklizeno, a tak to moc neprožívám. Jeden rok jsme však s manželem dělali pořádný jarní úklid. Mělo to svůj důvod. Jednak jsme měnili starý nábytek za nový, jednak jsme hledali formičky. Na vánoce peču cukroví a moc ráda. Jinak vánoční formičky nepoužívám, jako většina lidí. Po vánocích se formičky uklídily (manžel uklidil) no a na příští vánoce se nemohly najít. Bylo před vánoci a my jsme si po asi 14 dnech hledání, půjčili formičky od mojí mamky. Čas se krátil, tak abych vůbec stačila napéct, tak jsme to museli takto vyřešit.

Mezitím jsme neustále hledali. Tyto velké úklidy nemám ráda od té doby, co jsme koupili s manželem skříně, na které nevidím ani ze štaflí. Jsem holt malé pívo. No a na jaře, stále hledajíc, jsme dělali opět velký úklid. Vše jsme vygruntovali, umyli okna, vyměnili záclony, utřeli prach, prostě vše uklidili, jak má být.

Ve finále mi manžel říká, dojdu pro štafle a ještě utřu prach na těch skříních. Tak dobře. Došel pro štafle, kousek po kousku stíral prach, až došel na druhý konec těch skříní, je to šestidvéřová skřín, no a ejhle, formičky na vánoční cukroví byly na světě. Ony byly schované za vázičkami na skříni. No o protože v těch vázičkých, obvykle jsou nějaké květiny, tak prostě nebyly vidět. To bylo radosti. Tak jsme je uklidili zpět do kuchyně, a tam už teď mají stálé místo. Martina nick: 13042000

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Já spíš, Martino, obdivuji, jakého máš manžela, který s takovým nasazením doma pomáhá. To jen tiše závidím. Simona

Jak se vy stavíte k jarními uklidu? Máte zajímavé historky? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama